SixSilver Jubiler Gliwice

Kierowcy mają do dyspozycji ponad 80 miejsc postojowych

Parking jest ogólnodostępny i czynny przez całą dobę. Na 3 poziomach przygotowano w sumie 84 miejsca, w tym 3 dla kierowców niepełnosprawnych. Do dyspozycji osób korzystających z parkingu przygotowano windę oraz 2 klatki schodowe, którymi można wydostać się na zewnątrz.

FORUM

Najemcą i operatorem wielopoziomowego parkingu wzniesionego przez ZBM II TBS jest firma Eureka, która przez trzy kolejne lata będzie określać i pobierać opłaty za postój. Zgodnie z cennikiem, godzina parkowania kosztuje 2,5 zł. Taka sama kwota pobierana jest za każde kolejne 60 minut. Dostępne są również 3 rodzaje miesięcznych abonamentów. Dzienny, obowiązujący w godzinach od 8.00 do 18.00, nocny – od 18.00 do 8.00 i całodobowy. Zapłacimy za nie odpowiednio – 150 zł, 200 zł i 250 zł.

Oprócz miejsc parkingowych, na parterze dostępne są również 4 lokale użytkowe. Ulokowały się tam już dwa sklepy oraz punkty usługowe.

Budowa parkingu trwała niecałe 2 lata. Wykonawcą obiektu było Przedsiębiorstwo Budowlane DOMBUD S.A. z Katowic. Koszt inwestycji to 10 mln zł. ze środków własnych ZBM II TBS i budżetu miasta.

źródło: UM Gliwice
fot. fot. M. Foltyn / UM Gliwice

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here