Z dużym zainteresowaniem przyjęte zostało spotkanie poświęcone wsparciu dla kół gospodyń wiejskich w promowaniu szczepień przeciw COVID-19, zorganizowane 29 lipca w Starostwie Powiatowym w Gliwicach. Przedstawicielki KGW z terenu powiatu gliwickiego zapewniły, że skorzystają z możliwości, jakie daje ten rządowy program.

Do udziału w nim zachęcał starosta gliwicki Waldemar Dombek, a także posłowie Barbara Dziuk – przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich oraz Jarosław Gonciarz, członek tego zespołu. Szczegóły wsparcia, jakie mogą uzyskać koła gospodyń wiejskich na organizację pikników promujących szczepienia, przedstawił Andrzej Frejno, kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji  i Modernizacji Rolnictwa w Pyskowicach. O medycznej stronie przedsięwzięcia mówił dr Michał Ekkert – prezes Zarządu Szpitala w Knurowie, który zapewni zarówno szczepionki, jak i personel, by wszyscy chętni mogli skorzystać z możliwości zaszczepienia się podczas festynów.

Od 23 lipca do 15 września 2021 r. biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują wnioski o udzielenie pomocy finansowej dla kół gospodyń wiejskich na realizację do 30 września 2021 r. wydarzenia mającego na celu wsparcie lokalnej społeczności w zakresie dostępności szczepień przeciwko COVID-19.

ARiMR zachęca koła gospodyń wiejskich, by zaangażowały się w organizację bezpłatnych wydarzeń mających na celu wsparcie lokalnej społeczności w zakresie dostępności do szczepień przeciwko COVID-19. Za zrealizowanie jednego festynu informacyjnego można otrzymać 8 tys. zł. 

– Skorzystanie z programu jest bardzo proste – wyjaśniał Andrzej Frejno. – Wnioski składa się w Biurze Powiatowym ARiMR w Pyskowicach, gdzie wszystkim zainteresowanym w razie potrzeby udzielimy pomocy. Ich weryfikacja trwa kilka dni, po czym na konto danego koła przelewamy 8 tys. zł na organizację festynu. Punkt szczepień za darmo zorganizuje Szpital w Knurowie. Każde koło może złożyć po trzy takie wnioski na organizację różnych festynów, niekoniecznie w swych miejscowościach. Zachęcam do skorzystania z tej możliwości, bo to bardzo atrakcyjna forma na integrację lokalnej społeczności. W powiecie gliwickim mamy 28 kół, zachęcam przy tej okazji aktywne panie do zakładania kolejnych. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here