W stropie przedwojennej kamienicy, osoby prowadzące prace remontowe, odkryły nietypowe znalezisko. Pod deskami podłogi ukryty był pistolet Mauser M1914. Pistolet, który jest ciekawym znaleziskiem historycznym, ale i niebezpiecznym przedmiotem, został zabezpieczony przez funkcjonariuszy.

Dzisiaj, 23 lipca w jednej z kamienic przy ul. Sokoła w Gliwicach prowadzony był remont poddasza. W trakcie prac oderwano deskę z podłogi i zauważono jakiś przedmiot, owinięty w pachnącą do tej pory naftą szmatkę. Jak się okazało, był to pistolet.

O znalezisku natychmiast poinformowano policję. W przypadkach, gdy znajdujemy broń lub amunicję, jest to najlepsze rozwiązanie. Zatrzymanie takich przedmiotów mogłoby nie tylko pociągnąć za sobą konsekwencje prawne, ale również być niebezpieczne.

Na miejsce skierowano policyjnego pirotechnika – aspiranta sztabowego Dominika Polaka, który w znalezisku rozpoznał Mausera M1914 kalibru 7,65. Pistolet był produkowany od 1914 roku, duże jego ilości trafiły do uzbrojenia armii niemieckiej. Produkcję zakończono w 1929. Tu broń odnaleziono bez amunicji.

Przypominamy: w przypadku znalezienia broni, amunicji czy niewybuchów nie należy ich ruszać, ale zgłosić powyższy fakt policji. Nawet stara broń może być groźna i działać – tak było w tym przypadku.

3 KOMENTARZE

  1. I co w niej takiego niebezpiecznego skoro ma załączoną blokadę strzału a magazynek widać był pusty?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here