Choć dokładne przyczyny migreny nie są jeszcze poznane, to istotną rolę odgrywają czynniki genetyczne. Dodatkowo migreny mogą być również wywoływane przez niewłaściwą dietę, pogodę, a także styl życia oraz bodźce zewnętrzne. Warto zatem eliminować wszystkie elementy mogące zwiększać bóle migrenowe.

Silny stres, przemęczenie, hałas – czego jeszcze unikać przy migrenie?

Bardzo duży wpływ na migreny mają elementy życia. Należą do nich stres, ilość snu, odstępy w spożywaniu posiłków, lecz również składniki pożywienia. W bardzo wielu przypadkach migreny są dziedziczone, dodatkowo przyczyny tego typu dolegliwości są bardzo złożone. Jednakże istnieje grupa czynników, które w szczególności sprzyjają wystąpieniu napadu migreny. Zalicza się do nich przede wszystkim stres, zmiany rytmu snu, ale również niską podaż płynów oraz nieregularne posiłki. Przyczyną powstawania migreny mogą być także składniki diety, takie jak zbyt duża ilość kofeiny, alkohol, tyramina, a także substancje konserwujące.

Częste przyczyny pojawienia się migreny

Do przyczyn występowania migreny zalicza się również czynniki atmosferyczne, hormonalne, lecz również bardzo silne zapachy, ostre światło, głośne dźwięki, przegrzanie organizmu, ale również nadużywanie leków. Tym samym, aby zmniejszyć nasilenie bólów migrenowych należy unikać ostrego światła, zwłaszcza wieczorem, a także ograniczać przebywanie w pomieszczeniach o dużym natężeniu dźwięku. W szczególności metaliczne dźwięki mogą prowadzić do pogorszenia się stanu pacjenta, a także wywoływać nieznośny ból. W takich sytuacjach warto wykorzystać również leki przeciwbólowe w Wapteka.pl. Wykorzystywanie leków przeciwbólowych jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na pozbycie się bólu migrenowego.

Regularne posiłki w zmniejszaniu napadów migreny

Jedną z najważniejszych zasad w przypadku diety osób cierpiących na migrenę jest jak największa regularność spożywania posiłków. Nie powinno się również dopuszczać do pojawienia się głodu. W przypadku spadku poziomu glukozy we krwi może występować napad bólu. Dlatego też zalecane jest spożywanie czterech lub nawet pięciu posiłków w ciągu doby o umiarkowanej obfitości. Dodatkowo ważnym elementem, który może wpływać na występowanie bólów migrenowych, jest spożywanie posiłków w sposób spokojny oraz wolny, bez bez zbędnego pośpiechu. Bardzo często pośpiech oraz spożywanie posiłków w stresie może prowadzić do pojawienia się migreny. Natomiast w przypadku uczucia głodu należy skorzystać z przekąsek lub lekkich dań, które zaspokoją głód.

Czynniki styl życia wpływające na ból migrenowy

Zazwyczaj bólom migrenowym sprzyjają nagłe zmiany rytmu dnia. Dlatego też szybkie gwałtowne zmiany mogą być bardzo niekorzystne dla organizmu. Może to być między innymi zaburzony rytm snu. Zbyt długi sen jak i zbyt krótki może wpływać na pojawienie się bólu migrenowego. Również nadmiar obowiązków w ciągu dnia, który powodować może z kolei stres oraz napięcie nerwowe również są przyczynami migreny. Bardzo często odnotowuje się sytuacje, kiedy w ciągu tygodnia mamy do czynienia z nadmiarem pracy, następnie w weekend dochodzi do występowania bólu głowy. Dlatego ważne jest zachowanie regularności, zarówno w zakresie ilości pracy jak i odpoczynku. Więcej porad jak radzić sobie z bólem migrenowym przeczytasz na blogu wapteka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here