Ligota Zabrska i Żerniki zyskają atrakcyjne place zabaw. Powstaną u zbiegu ul. Dolnej i Rymera oraz przy ul. Chałubińskiego w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

W Żernikach wybudowane zostanie także nowe boisko do siatkówki plażowej. Dzięki tym inwestycjom gliwiczanie będą mogli korzystać z kolejnych miejsc relaksu, rekreacji i dobrej zabawy.

Stary plac zabaw u zbiegu ulic Dolnej i Rymera w Ligocie Zabrskiej zostanie zmodernizowany. Zyska nowe urządzenia zabawowe i bezpieczną nawierzchnię z mat przerostowych. Zlikwidowana zostanie stara betonowa piaskownica i metalowa huśtawka. W ich miejsce pojawi się nowa wielofunkcyjna piaskownica wyposażona m.in. w różne tablice edukacyjne, np. w liczydło, hipnotyzer, planszę kosmos, tablicę do rysowania kredą, kierownicę, bulaj, czyli rodzaj jachtowego iluminatora, przejście tubowe, domek z siedziskami i dwuspadowym daszkiem z bulajem jachtowym oraz zjeżdżalnią. Do dyspozycji dzieci będzie też trójstanowiskowa huśtawka z różnego typu siedziskami, m.in. bocianim gniazdem oraz huśtawka typu warkocz z grubą liną jako siedzisko.

Umowa na modernizację placu zabaw już została podpisana. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dzieci skorzystają z nowych atrakcji już na początku wakacji. Inwestycję za kwotę ponad 166 tys. zł realizuje gliwicka firma BHPLAY Maciej Mync.

Lada moment miasto ruszy też z budową nowego placu zabaw u zbiegu ul. Chałubińskiego i Domeyki w Żernikach. Powstanie w miejscu boiska do siatkówki plażowej, które ze względu na lepszą organizację przestrzeni zostanie zaaranżowane na nowo w innym miejscu. Boisko zostanie wyposażone w nowe słupki do siatkówki i jeden nowy piłkochwyt, pozostałe elementy, tj. ogrodzenie, furtki i drugi piłkochwyt, zostaną przeniesione z istniejącego boiska. Przeniesienie boiska i wykonanie chodnika realizowane będzie w ramach zadań własnych MZUK.

Maluchy z Żernik będą miały się z czego cieszyć. Zaplanowano spory plac zabaw z huśtawkami, kiwakami i urządzeniami wielofunkcyjnymi, wyposażonymi m.in. w zjeżdżalnię, elementy edukacyjne, małą ściankę wspinaczkową i przeszkody do pokonania. Teren wyłożony będzie bezpiecznymi matami, w pobliżu posiana zostanie trawa, będą też nowe chodniki, stojaki na rowery, i ławki z oparciami. Plac zabaw zostanie ogrodzony, będzie miał też samoczynnie zamykające się bramki.
Inwestycję o wartości niemal 330 tys. zł w ciągu trzech miesięcy wykona firma Active Line Wojciechowska z Lublina.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here