Policjanci z II komisariatu wraz z kryminalnymi gliwickiej komendy miejskiej zatrzymali dwóch mieszkańców Gliwic, którzy uprawiali konopie indyjskie i posiadali marihuanę.

Stróże prawa zlikwidowali także przygotowaną przez podejrzanych plantację tych roślin, urządzoną w wynajmowanym domu w Pławniowicach. Dziś o losach 25-latków zadecyduje prokurator.

Po długotrwałej obserwacji środowiska oraz zebraniu informacji o możliwości istnienia profesjonalnej uprawy w Pławniowicach, policyjni detektywi przeszukali dom jednorodzinny, wynajmowany, jak się okazało, przez dwóch młodych gliwiczan. Ujawniona plantacja konopi indyjskich była zautomatyzowana, wyposażona w sprzęt służący do uprawy roślin oraz monitorowana.

Policjanci zabezpieczyli 37 krzaków  oraz ponad 2,30 kg suszu marihuany, wartego na czarnym rynku ponad 70 tys. złotych. Ponadto zabezpieczono przyrządy i środki wykorzystywane przy uprawie konopi. Materiał dowodowy zgromadzony w sprawie pozwolił na przedstawienie 25-latkom zarzutów uruchomienia nielegalnej plantacji oraz wytwarzania znacznych ilości narkotyków. Podejrzanych czeka proces karny i wyrok. Za działalność w narkobiznesie grozi im 10 lat pozbawienia wolności.


źródło: KMP

47 KOMENTARZE

  1. w NIEWIESZY sie pisze czyto i godo,polckie nieuki,jak niewiesz to sie ciulu z miasta nie wypowiadej

  2. Z motolotni widać łąki, ale pod dużymi sosnami maja grządki, tego nie widać. Rosną marnie, ale za to lepiej po troszku, a bezpiecznie.Lasy w Taciszowie wiele kryją!

  3. Nie jestem zwolennikiem narkotyków,złych używek,dopalaczy itp ,a nawet jestem przeciw,ale nie słyszałem,by po “maruhainie” ktoś chorował,umarł czy szkodził sobie lub innym i powinni z tym zrobić porządek i zalegalizować,bo na tym tylko teraz w większości zarabiają gangi i przestępcy…a jak będzie to wszystko legalne,pod kontrolom to będzie to inaczej wyglądało i jak wtedy będą jakieś problemy to będzie się reagować na bieżąco i ewentualnie coś zmieniać,albo wracać do poprzednich praw i rozwiązań…sami sobie stwarzamy problemy tam gdzie ich nie powinno być…prawa,przepisy,procedury są potrzebne,ale mądre,a nie szkodliwe,a nie dobre dla cwaniaków,przestępców i różnych zorganizowanych grup…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here