spot_img

Policjanci zatrzymali włamywaczy: w plecaku chipsy i energetyki

spot_img

W nocy z niedzieli na poniedziałek kogoś zaniepokoił hałas – nie wahając się, świadek powiadomił służby pod numer alarmowy, a policjanci z dwóch komisariatów błyskawicznie pojawili się na miejscu.

Na gorącym uczynku złapano dwóch włamywaczy, którzy dostali się do sklepu spożywczego przy ulicy Plebiscytowej w Gliwicach.

Nieudana próba ucieczki

Dwa patrole z komisariatu I i III przybyły na miejsce w momencie, gdy jeden z włamywaczy, z plecakiem, opuścił już sklep i na widok radiowozu zaczął uciekać. Drugi właśnie przeciskał się przez wybity otwór w szybie drzwiowej – wtedy został ujęty. Zatrzymano 40-letniego gliwiczanina oraz jego 39-letniego kompana, których przewieziono do policyjnego aresztu.

Niebyt owocna kradzież

Zatrzymany w ramie okiennej mężczyzna miał przy sobie skradzione papierosy, chipsy i tablet, natomiast w plecaku uciekiniera znaleziono chipsy i dwa napoje energetyczne.

O losie recydywistów zadecyduje sąd

Na miejsce skierowano grupę dochodzeniową, zabezpieczono ślady. Powiadomiono też właścicielkę sklepu. Obaj zatrzymani to osoby wielokrotnie notowane i karane za podobne przestępstwa. O ich dalszych losach zdecyduje teraz prokurator i sąd.

Grozi im nawet 15 lat

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. Za powrót do przestępstwa wymiar kary może zwiększyć się o połowę.

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły