spot_img
spot_img

Politechnika Śląska wprowadza innowacyjne rozwiązanie w nauczaniu studentów

Politechnika Śląska w Gliwicach aktywnie zabiega o kandydatów na studia, wprowadzając kolejne rozwiązania uatrakcyjniające system kształcenia.

Jako jedna z pierwszych w Polsce uczelni technicznych zapewni co najmniej 35 nowym studentom Wydziału Mechanicznego Technologicznego wsparcie w postaci osobistych mentorów, czyli specjalistów ze swoich dziedzin.

Idea mentoringu nie jest nowa, ale niewiele wyższych uczelni ją wykorzystuje. Jest za to powszechnie praktykowana w wielkich międzynarodowych korporacjach o wysokim stopniu innowacyjności, które wprowadzają na rynek najbardziej nowatorskie pomysły (Google, Microsoft czy eBay). Jak przekonują specjaliści od zarządzania, mentoring, czyli osobista relacja mistrz-uczeń, jest jedną z ważniejszych strategii budowania kapitału intelektualnego.

Program Power Implant powstał na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej i na początek wezmą w nim udział studenci z tego właśnie wydziału. – Zależy nam na tym, aby od samego początku studiów dać jak najlepsze możliwości rozwoju naszym najzdolniejszym studentom. To właśnie oni będą w przyszłości twórcami innowacyjnych technologii, które przyczynią się do poprawy życia całego społeczeństwa. Indywidualne podejście do studenta jest więc dla nas niezwykle ważne – podkreśla rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk.

Propozycję udziału w programie otrzymają studenci I roku z najlepszym wynikiem osiągniętym w postępowaniu rekrutacyjnym. – Każdy uczestnik programu zostanie objęty opieką indywidualnego mentora, a dobór mentorów będzie  zgodny z obszarem zainteresowań studenta – wyjaśnia prof. Anna Timofiejczuk, dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego. – Szansę na udział w programie ma co najmniej 35 osób z naszego wydziału.

Jakie możliwości da Power Implant uczestnikom programu? Przede wszystkim mentorzy będą pomagać studentom w planowaniu kariery, a także wesprą ich np. w aplikowaniu o projekty, stypendia czy udział w specjalistycznych szkoleniach. Mentoring oznacza też wsparcie na poziomie Instytutów i Katedr wyspecjalizowanych w danej tematyce, a także ułatwiony dostęp do specjalistycznych laboratoriów. Program ruszy od października. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

źródło: Urząd Miejski w Gliwicach
fot. Pixabay

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

102,205FaniLubię
14,753ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły