Zabawa stulecia – Świętujemy 100-lecie Niepodległości

Gliwicka Hala Arena to najmłodszy obiekt widowiskowo-sportowy w Polsce. Kalendarz imprez obiektu zapełnia się wydarzeniami atrakcyjnymi dla mieszkańców Śląska i Południowej Polski. Wśród nich na uwagę zasługuje Polska Noc Kabaretowa – wyjątkowe wydarzenie, które w Gliwicach odbędzie się po raz pierwszy. 

Najlepsze polskie kabarety zawitają do Gliwic 28 października

Polska Noc Kabaretowa to coroczne widowisko rozrywkowe, które w każdym z kilkudziesięciu miast Polski zbiera kilka tysięcy fanów rozrywki na najwyższym poziomie. W tym roku spotkają się z niemal 200 000 uśmiechniętych osób. Skład widowiska co roku ulega modyfikacjom, jednak zawsze są to kabarety odnoszące w danym sezonie największe sukcesy, najbardziej lubiane i rozpoznawalne przez publiczność w całym kraju. Ekipa tworząca Polską Noc Kabaretową dobierana jest tak, aby trafić w gusta wszystkich fanów kabaretowych, niezależnie od wieku i poczucia humoru.

Polska Noc Kabaretowa to widowisko dla każdego, o czym świadczy różnorodność widzów, a łączy ich jedno – niepodważalne zadowolenie, uśmiech na twarzy i chęć odwiedzenia Polskiej Nocy Kabaretowej podczas kolejnej edycji. Polska Noc Kabaretowa 2018 to kolejna już edycja tego wyjątkowego show kabaretowego. Tym razem zaskoczą Was nie tylko składem, ale także tematyką widowiska, a przede wszystkim ogromem premierowych skeczy, które zaprezentuje czołówka polskiej sceny kabaretowej.

Twórcy PNK na przekór stereotypom pokażą, że Polacy potrafią świętować z pompą i na wesoło. Polska od stu lat jest niepodległa! Przez cały rok będą przemierzać Polskę z programem przygotowanym specjalnie na tę okoliczność. To wyjątkowa rocznica, którą uczczą w absolutnie szalony sposób. Jak mówię, jesteśmy niezwykle radosnym, kreatywnym i dumnym narodem i taki też będzie wspólny kabaretowy wieczór, na który serdecznie zapraszają

Utarło się, gdy mamy do czynienia z podobnym świętem, najlepiej zafundować sobie koncert muzyki poważnej, wiązankę pieśni patriotycznych albo kogoś, kto coś śpiewa po łacinie. Śmiech jest nie na miejscu. A naszym zdaniem jest jak najbardziej! Przecież to wesoła rocznica– mówi Kabaret Moralnego Niepokoju.

Niemal 4 godziny nieprzewidywalnych zwrotów akcji, zaskakujących puent i wspólnego świętowania wraz z czołówką polskiego kabaretu. Autorem scenariusza Zabawy Stulecia jest Robert Górski. Siódmą już edycję Polskiej Nocy Kabaretowej poprowadzi po raz pierwszy Kabaret Moralnego Niepokoju.

W Polskiej Nocy Kabaretowej 2018 wystąpią również: Ireneusz Krosny, Marcin Daniec, Kabaret Nowaki, Kabaret Skeczów Męczących oraz niezrównany Igor Kwiatkowski. Jak mówią prowadzący tegoroczną PNK – Kabaret Moralnego Niepokoju: Fenomen Polskiej Nocy Kabaretowej polega na tym, że zawsze wspólnie z kolegami gramy przy pełnej frekwencji, a gramy w największych salach koncertowych w Polsce jak katowicki Spodek czy poznańska Arena. W tym roku obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości, więc temat nasuwał się sam. Przygotowaliśmy oprawę, która do niego nawiązuje. Pytani o skład tegorocznego widowiska oraz przygotowane niespodzianki zapewniają: Każda z tych grup czy solistów to już firma. Każdy prezentuje inny typ humoru, ale dzięki temu widowisko nie jest monotonne. No i każdy z nich jest ambitny i pracowity, więc na pewno zobaczymy to, co maja najlepszego.

Tegoroczna edycja jest już siódmym sezonem z Polską Nocą Kabaretową. Trasa PNK 2018 obejmie ponad 60 miast w Polsce i na świecie, co oznacza, że będzie się z nami bawiło ponad 200 tysięcy osób. Po raz pierwszy to wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w Gliwicach.

20 KOMENTARZE

  1. Nie bój się odbiory są , za to twój pis pewnie by chętnie halę nazwał im pewnego Leszka lub rozebrał i zbudował pomnik ku jego czci i ojca grzyba z Torunia. Ciekawe że tak nalatujesz na Frankiewicza a w referendach nie potrafiliście go odwołać – bo większość wie że jak Gliwice wpadną w łapy pis-uarów to z hali będzie sanktuarium ku czci bliźniaków .

  2. a czy ten pomnik frankiewicza niedojdy ma już wszystkie odbiory i pozwolenia na użytkowanie obiektu. ten człowieczek na f to niszczyciel Gliwic jest niegodny aby kandydować ale stołek pod dupskiem i poparcie złodziejskiej partii PO przechyliły szalę pazerności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here