Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, zabezpieczyli ponad 200 litrów wyrobów alkoholowych niewiadomego pochodzenia bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Podczas przeszukania lokalu znaleziono dodatkowo 2,5 kg tytoniu bez akcyzy oraz butelki służące do rozlewania alkoholu. Ujawniony alkohol rozlany był do butelek o różnej pojemności, od 0,2 do nawet 6 litrów. Ponadto w mieszkaniu znaleziono plastikowe butelki o pojemności 1 litra z zawartością spirytusu niewiadomego pochodzenia.

Wobec 55-letniego posiadacza nielegalnego alkoholu i tytoniu zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Teraz zabezpieczony przez funkcjonariuszy towar zostanie dokładnie przebadany w celu ustalenia m. in. wysokości kwoty uszczuplenia akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa.

źródło: KMP

18 KOMENTARZE

  1. Czy będą przeprowadzane testy jakości tego alkoholu? Na jakiej zasadzie może on zostać wprowadzony do obiegu? Czy miasto planuje zatrudnić osobę, która będzie odpowiedzialna za wykonanie wyżej wspomnianych czynności? Czy mogę liczyć na te posadę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here