Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej świętował jubileuszową, XV edycję Rajdu św. Jerzego, który na stałe wpisał się w kalendarz harcerskich wydarzeń. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 300 osób!

Uczestnicy Rajdu zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe – zuchy (6-9 lat), harcerze (10-12 lat) oraz harcerze starsi i wędrownicy (13-17 lat), dla których zostały stworzone trzy zupełnie różne gry terenowe. Zuchy pomagały strażnikowi legend odnaleźć części skradzionych opowieści, harcerze poznawali historię Toszka oraz Legendy o Złotej Kaczce w klimacie science-fiction.

Harcerze starsi i wędrownicy poruszali się wzdłuż trasy zapisanej w pamiętniku wędrowca, która prowadziła przez miejsca historyczne w powiecie gliwickim. Podczas gry uczestnicy musieli wykazać się sprytem, spostrzegawczością, odwagą oraz kreatywnością wykonując zadania manualne, zręcznościowe i intelektualne.

Po raz pierwszy także podczas Rajdu odbyła się rodzinna gra miejska dla osób niezrzeszonych w ZHP – poznawali oni tajemnice Toszka oraz techniki harcerskie. W sobotę po zakończeniu gry, na toszeckim Zamku odbyła się uroczystość, której Hufiec nie doświadczył od wielu lat – Komendant Hufca wręczył sztandar Szczepowi Harcerskiemu „Ignis” w Toszku.

Zwieńczeniem aktywnych dwóch dni był koncert zespołu „Wszyscy byliśmy harcerzami” – koncert miał miejsce na toszeckim rynku i był otwarty dla wszystkich. Rajd zakończyła niedzielna Msza św. z poświęceniem sztandaru oraz apel podczas którego uczestnicy poznali zwycięzców.

foto: Marek Pęczak

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here