Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu zatrzymali 9 sprawców przestępstw. Mundurowi podjęli ponad 600 różnych interwencji, ujęli dwie osoby poszukiwane przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości. Na drogach doszło do jednego wypadku i 23 kolizji.

W sobotę tuż po północy, podczas kontroli w Nieborowicach, za kierownicą hondy zatrzymano 27-latka, który prowadził mimo sądowego zakazu. Po zachowaniu mężczyzny funkcjonariusze poznali, że znajduje się on pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu. Wykonano niezbędne czynności procesowe. Przy okazji wyszło na jaw, że człowiek ten jest poszukiwany przez dwa sądy nakazami bezwzględnego osadzenia w więzieniu, gdzie ma do odbycia dwa lata i cztery miesiące kary pozbawienia wolności.

Wśród nietrzeźwych kierujących rekordzistą okazał się ujęty w niedzielę przed godz. 19.00 na ul. Zamkowej w Toszku 46-latek, który jechał „zygzakiem”, mając trudności z panowaniem nad maszyną. Świadkowie powiadomili policję, a ta zatrzymała mężczyznę. We krwi mieszkańca powiatu gliwickiego krążyło 2,65 promila alkoholu.

W czasie weekendu do policji zgłosiła się też 56-letnia kobieta, informując, że w minionym tygodniu „współpracowała z policjantami” próbującymi zatrzymać przestępów chcących okraść jej konto. W wyniku tego znanego powszechnie oszustwa gliwiczanka straciła oszczędności życia oraz zaciągnęła kredyt, łącznie wzbogacając przestępcę na kwotę prawie 200 tys. zł.

2 KOMENTARZE

 1. “Faszyzm prawidłowo powinien nazywać się korporacjonizm, ponieważ polega on na połączeniu władzy państwowej i korporacyjnej.”- Benito Mussolini. Policja z założenia jest narzędziem przemocy ,organizacji przymusowej pt.”państwo” ,stwarzając tylko POZORY służby społeczeństwu. Ich wymowne symbole mówią bardzo wiele ,np.dwa kwadraty nałożone na siebie ,tworzą ośmioramienną gwiazdę ,muzułmańską…….
  -“Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami: lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, a religie niszczą duchowość” (Michael Ellner)
  -“Każdy działa w interesie dobra, tak jak je rozumie. Ale każdy rozumie je w inny sposób. W konsekwencji ludzie topią, mordują i zabijają się nawzajem w interesie dobra. Powód jest znów ten sam: ludzka niewiedza i głęboki sen, w którym żyją ludzie” (J. P. Uspienski)
  -“Państwo jest organizacją przymusową; ma monopol terytorialny na stanowienie i wykonywanie „prawa”- Normy prawne pochodzące od państwa mogą być w razie chęci aparatu państwowego wymuszone fizycznie. Działania członków w organizacji są bezosobowe i jako takie nie ponoszą odpowiedzialności! Państwo ma monopol na stosowanie przemocy w celu pozyskania środków na swoje finansowanie – w razie niepłacenia podatków państwo może użyć przemocy fizycznej aby wymusić ich zapłacenie.”. Korporacje i kartele rządowe, religijne, żyją dzięki ludzkiej nieświadomości, która daje im prawo do bezkarnego funkcjonowania i żerowania na innych” .
  -“Rząd to system morderstw, gwałtu, wymuszenia, przymusu, kradzieży, zastraszania i terroru,”.– Butler Shaffer, amerykański prawnik
  //pl.wikipedia.org/wiki/Juryslingwistyka “Język prawa jest językiem specjalistycznym oraz pod-językiem, języka narodowego. ”
  “-Dla tego który nie krzywdzi, zbędne prawodawstwo” -Antyfanes
  W słowniku Oxford Dictionaries znajduje się interesujące pojęcie. Terroryzm – bezprawne użycie przemocy i zastraszania, zwłaszcza wobec ludności cywilnej w dążeniu do osiągnięcia celów politycznych.”
  – “Państwo rości sobie prawo do zbrodni i dzierży monopol na nią (…) Zakazuje morderstw, ale samo organizuje morderstwa na kolosalna skalę. Karze złodziei, ale samo bezwstydnie kładzie swoje łapy na czym tylko zechce, nie bacząc, czy jest to własność jego obywatela, czy cudzoziemca.”Albert Jay Nock
  -“Dopiero przekuta na chroniczny strach,władza staje się doskonała.”-Eric Hoffer
  -„Celem polityki jest utrzymywanie ludzi w poczuciu zagrożenia (aby domagali się bezpieczeństwa), nękając ich niekończącą się serią zmyślonych straszydeł”H.L. Mencken
  – “Żadna niewola nie jest haniebniejsza od dobrowolnej” – Seneka

 2. Och ta nasza policja sami złapali naćpanego kierowcę w Nieborowicach. I po co gościu się szarpałeś z nim na rybnickiej. Następnym razem nie ma co im pomagać skoro całą zasługę przypisują sobie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here