Ponad 70 osób ewakuowanych z kina w gliwickim centrum handlowym… to efekt działania mężczyzny podającego się za policjanta.

W niedzielne popołudnie do pracownika obsługi podszedł nieznany człowiek i poinformował, że w jednej z sal znajduje się ładunek wybuchowy. Wdrożono procedury przewidziane na taką okoliczność.

Na miejsce szybko dotarli policjanci. Dzięki skoordynowanej akcji i współpracy z ochroną obiektu błyskawicznie ujęto pseudofunkcjonariusza.

Mundurowi z III komisariatu zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który, podając się za policjanta, okazując przedmiot z napisem policja, zawiadomił o zdarzeniu zagrażającym życiu lub zdrowiu wielu osób. Podejrzany dobrze wiedział przy tym, że żadnego zagrożenia nie ma. 34-latek przekazał kasjerowi kina informację o bombie, która miała znajdować się w sali nr 4. Na miejsce przybyli policjanci, policyjna grupa rozpoznania pirotechnicznego oraz straż pożarna.

Dyżurny policji i administrator obiektu podjęli decyzję o punktowej ewakuacji wskazanej sali oraz dwóch sąsiednich pomieszczeń. Dzięki szybkiemu wyjaśnieniu sprawy ewakuacja całej galerii okazała się zbędna.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce jako pierwsi, natychmiast, wspólnie z pracownikami ochrony, rozpoczęli przeglądanie monitoringu. Mimo tłumów odwiedzających galerię wyśledzono osobnika podającego się za policjanta – znajdował się on w innej części budynku, na innym piętrze.

Gdy wszedł do jednej z toalet, został zatrzymany, obezwładniony i przeszukany przez patrol.
Przy 34-latku znaleziono pojemnik z gazem pieprzowym z napisem „gaz policyjny”, który to, jak można domniemywać, miał mężczyznę uwiarygadniać. Podejrzany został przewieziony do policyjnego aresztu. Był nietrzeźwy, w jego organizmie wykryto ponad 2 promile alkoholu.

Zatrzymany w przeszłości nigdy nie był notowany. To prawdopodobnie jego pierwszy wybryk, który będzie skutkował procesem karnym oraz konsekwencjami finansowymi, związanymi z wdrożoną akcją służb ratunkowych i stratami finansowymi kina.

źródło: KMP Gliwice
fot.pixabay

19 KOMENTARZE

  1. Domniemanie bomby na sali kinowej i ewakuują tylko tę jedną salę? Spoko. To ja chyba przestanę do Cinemy chodzić, jak tam mają takie systemy reakcji na zagrożenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here