spot_img
spot_img

Pierwsza w tym sezonie porażka Futsalistów Piasta. Red Dragons Pniewy 2:0

Pierwsza w tym sezonie porażka Futsalistów Piasta. Podopieczni Klaudiusza Hirscha ulegli Red Dragons Pniewy 0:2

Od początku tego pojedynku goście nastawili się na obronę i próbę wyprowadzania szybkich kontrataków. Taktyka okazała się skuteczna.  W 10. minucie strzał Frajtaga obronił Widuch, a chwilę później grający trener Red Dragons trafił w słupek. W 13. min
Piasek stanął oko w oko z Widuchem, ale nie wykorzystał tej sytuacji.

Potem inicjatywę przejęli gospodarze. Na bramkę Smoków strzelali Gustavo i Bugański, jednak debiutujący między słupkami drużyny z Pniew Rafał Roj bronił doskonale. W pierwszej odsłonie ostatecznie kibice goli nie zobaczyli.

Ledwie 9 sekund po zmianie stron goście zdobyli pierwszą bramkę. Kostecki już w pierwszym kontakcie z piłką uwolnił się spod opieki Mirgi, przełożył sobie piłkę na lewą nogę i potężnym uderzeniem w okienko nie dał szans na obronę Widuchowi.  Piłkę na połowie rywala stracił Grecz, ta trafiła do Kosteckiego, który chytrym strzałem między nogami Widucha po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców.

– Gospodarze ambitnie do końca próbowali jeszcze odwrócić  wynik tego meczu, ale bez powodzenia. Nie udało się strzelić nawet honorowej bramki – podsumowuje ostatnie spotkanie futsalistów Piasta Grzegorz Muzia, rzecznik prasowy drużyny.

źródło: UM Gliwice