spot_img

Pościg za młodocianymi bandytami. Pobili 24-latka

spot_img

Nieprzyjemne zdarzenie miało miejsce na osiedlu Kopernik.

Wczoraj około godziny 20.00 funkcjonariusze policji dostali niepokojące zgłoszenie. Jeden z mieszkańców osiedla Kopernik przekazał, że przy ul. Jowisza doszło do bójki trzech młodzieńców. Mundurowi szybko pojawili się na miejscu zdarzenia i rozpoczęli pościg za sprawcami. Okazało się, że zatrzymani bandyci, którzy zaatakowali 24-latka mają po 18-lat! Młodzieńcy najpierw zaczepili mężczyznę, a potem zaczęli go szarpać i bić. 

Jak podaje komisarz Marek Słomski, pokrzywdzony doznał ogólnych obrażeń, a dwójka sprawców trafiła do policyjnej izby zatrzymań. Grozi im teraz do 3 lat pozbawienia wolności. Warto pochwalić anonimowego mieszkańca, który zgłosił sprawę. Być może jego sprawna i szybka reakcja pozwoliła uniknąć dużo bardziej tragicznego scenariusza.

Podobna postawa pomogła w złapaniu 28-latka, który w środę wybił szybę w sklepie przy ul. Czajki i zaatakował jednego z pracowników. Dzięki zgłoszeniu, na miejscu pojawił się będący w pobliżu patrol. Policjanci zatrzymali agresora. Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,244FaniLubię
14,913ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły