W najbliższym czasie na podjęcie pracy w Gliwicach i Dąbrowie Górniczej może liczyć ponad 150 osób. To bardzo dobra wiadomość – szczególnie w obliczu trwającej pandemii i związanej z nią destabilizacji zatrudnienia w niektórych sektorach gospodarki. Nowe miejsca pracy w województwie śląskim oferuje firma NGK Ceramics, która właśnie uruchamia kolejną linię produkcyjną. Jacy specjaliści są poszukiwani?

Na zatrudnienie mogą liczyć operatorzy linii produkcyjnej z doświadczeniem, którzy są otwarci na pracę w systemie równoważnym dwuzmianowym. Firma zapewnia zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie od 3650 zł brutto oraz premie frekwencyjne, jakościowe i świąteczne. To jednak nie wszystko. Pracodawca oferuje też pakiet benefitów, obejmujący ubezpieczenie grupowe, dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej albo karty uprawniającej do korzystania z obiektów sportowych.

Pracownicy mogą nastawić się na stabilne zatrudnienie. Mimo wprowadzonego w 2020 roku lockdownu gospodarczego, firma NGK Ceramics nie tylko nie zredukowała zatrudnienia, ale od jesieni wręcz nieustająco zwiększała zapotrzebowanie na nowych pracowników – bardzo duży nacisk stawiając na bezpieczeństwo osób zatrudnionych.

– Mimo zmiennego otoczenia, inwestujemy w rozwój i od maja ubiegłego roku utrzymujemy ciągłość produkcji, powiększając liczbę pracowników – podkreśla Michał Waleczek, dyrektor zakładu NGK Ceramics w Dąbrowie Górniczej. – Wiemy również, jak ważna jest inwestycja w rozwój zespołów, dlatego nasi pracownicy wykonują obowiązki w środowisku zrobotyzowanym, zdobywając kompetencje techniczno-informatyczne – między innymi z zakresu internetu rzeczy. Dużą wagę przykładamy do modernizacji maszyn produkcyjnych, a dzięki zaangażowaniu naszych kadr możemy wspierać działalność inżynieryjną – i tym samym tworzyć systemy automatyki przemysłowej – podsumowuje ekspert.

Zarówno zakład w Gliwicach, jak i ten w Dąbrowie Górniczej znajduje się w dogodnym punkcie komunikacyjnym. Otwiera to nowe możliwości zawodowe przed osobami z okolicznych miejscowości, które również mogą aplikować na wybrane stanowiska. Dojazd z Zabrza, Bytomia, Rudy Śląskiej, Świętochłowic, Knurowa, Pyskowic, a także Sosnowca, Jaworzna, Mysłowic czy Zawiercia nie powinien być uciążliwy dla potencjalnych kandydatów.

– System pracy dwuzmianowej umożliwia dopasowanie grafiku w taki sposób, by zatrudnieni pracowali około 15 dni w miesiącu. Dla wielu osób to bardzo atrakcyjny model zatrudnienia. Pracownicy mają również szanse na podreperowanie domowego budżetu, ponieważ – poza wynagrodzeniem podstawowym, mogą liczyć na atrakcyjny system premiowy i dodatkowo płatne nadgodziny. Chętni do pracy mają także zagwarantowany rozwój w nowoczesnym parku maszynowym oraz perspektywę zdobycia kompetencji miękkich, takich jak umiejętność zarządzania sobą w czasie czy pracy w zespole – informuje Tamara Mańko, ekspert rynku pracy w Manpower. 

Partnerem rekrutacyjnym NGK Ceramics jest firma Manpower. Osoby zainteresowane pracą mogą wysyłać dokumenty aplikacyjne na adres mailowy rekrutacja.ngk@manpower.pl lub kontaktować się telefonicznie pod numerem 606 428 087.

4 KOMENTARZE

  1. Podstawa to 3500 brutto, lepiej weryfikujcie informacje które podają wam podfirmy zatrudniające pracowników

  2. Najlepiej,pierw zamknąć hale która rozkręciła biznes,wstawić roboty które nie dają rady,że już nie wspomnę o niewypale z Dąbrową

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here