Prezydent Gliwic Adam Neumann, który zdaje się zniknął z miasta na czas pandemii i tylko pod naciskiem mediów i opinii publicznej wprowadza w życie pojedyncze działania (zakup respiratorów, ulgi dla przedsiębiorców, ogródki piwne na starówce) zdecydował się stworzyć stanowisko miejskiego konsultanta ds. chorób zakaźnych.

Kim jest i czym zajmuje się ta osoba? Niestety, pytany o to Łukasz Oryszczak, rzecznik prezydenta nie podał danych personalnych. Nie wiemy kim jest konsultant ani jakie są jego kompetencje czy doświadczenie. Wiemy jedynie, że zarabia 7560 zł miesięcznie. Czym się zajmuje? Czy to praca po 8 godzin dziennie czy zajęcie dorywcze?

– Konsultantem jest lekarz, specjalista chorób zakaźnych. Z pomocy konsultanta korzystają: Centrum Ratownictwa Gliwice, które koordynuje akcję kryzysową związaną z koronawirusem w Gliwicach, Ośrodek Pomocy Społecznej, Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego i domy pomocy społecznej. Konsultant uczestniczy również w posiedzeniach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i pozostaje do dyspozycji członków zespołu – poinformował Oryszczak.

Jakich porad, rad, zaleceń, wskazówek udzielił konsultant? Jakie z nich wprowadzono w życie, jakie procedury wdrożono? Zrobiono to w urzędzie, jednostkach miejskich? Czy jest jakaś dokumentacja, gotowe rozporządzenia? Niestety, konkretów brak. Rzecznik prezydenta odpowiada bardzo ogólnie.

– Wytyczne wydawane przez ten okres miały różnoraki charakter, były to zarówno rady dotyczące konkretnych sytuacji, jak i odpowiedzi na pytania ogólne. Jako przykłady można wymienić określenie na potrzeby Ośrodka Pomocy Społecznej schematu postępowania z podopiecznymi odbywającymi kwarantannę oraz zasad odizolowania bezdomnych wypisywanych ze szpitali. – informuje rzecznik prezydenta.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here