SixSilver Jubiler Gliwice

Prezydent Neumann już na początku kadencji został rzucony na głęboką wodę. Na razie nie płynie najlepiej. Po fali społecznego oburzenia na brak działań w związku z pandemią przyszła fala kolejna — nieprawidłowości w Piaście Gliwice.

Po niedawno opisywanym przez nas zwolnieniu Jarosława Kaszowskiego, legendy klubu, wiele ważnych pytań postanowili zadać: radny wojewódzki Bartłomiej Kowalski (PiS) oraz radny miejski Marcin Kiełpiński z prezydenckiego klubu Koalicja dla Gliwic. Pytania zostały wysłane do prezydenta 31 marca. Radni odpowiedź muszą otrzymać w ciągu 14 dni. Przed władzami zadanie niełatwe, bo pytania są naprawdę szczegółowe i niewygodne.

– W związku z ostatnim zamieszaniem dotyczącym funkcjonowania Piasta Gliwice jako członek Komisji Edukacji, Kultury i Sportu poczułem się obowiązku, by zapytać w imieniu własnym i mieszkańców o kilka nurtujących wszystkich kwestii – mówi Marcin Kiełpiński. – Z wnętrza klubu dochodzą do nas głosy o złym stylu zarządzania. – dodaje Kowalski. – Zdziwieni też jesteśmy faktem jak ogromny wpływ na funkcjonowanie Klubu ma mniejszościowy akcjonariusz, Zbigniew Kałuża. Miasto powinno bardziej zainteresować się swoją spółką, stąd te pytania, które powinny dać wskazówki Prezydentowi Neumannowi, na co zwrócić uwagę, bo chyba jest zagubiony. – podkreśla radny Kowalski.

Radni pytają m.in. o zarobki w administracji, o członków Klubu Biznesu, o przychody jakie wygenerował dział marketingu, ile Piast zarobił na transferach najlepszych zawodników oraz o karnety VIP. Wiele pytań dotyczy też Pawła Gniadka, dyrektora marketingu.

Gołym okiem można zauważyć, że Piast traci sponsorów więc wśród pytań zadanych przez radnych możemy znaleźć też to o odrzucenie przez Pawła Żelema, prezesa Piasta, oferty firmy Westminster, która niedawno została sponsorem Legii Warszawa. Według naszych nieoficjalnych informacji umowa miała opiewać na sporą kwotę. Pytań zadanych przez radnych jest dużo i dotyczą one wielu kwestii. Czasu na odpowiedź mało. Jednak wydaje się, że wkrótce rozwiane zostaną wątpliwości dotyczące wielu kwestii. Do tej pory Piast niechętnie odpowiadał na pytania — także dziennikarzy — dotyczące m.in. wydatków klubu na promocję.

Być może pytania sprawią, że funkcjonowaniu Piasta przyjrzy się również prezydent Gliwic – Adam Neumann, który wydaje się niezainteresowany tym, co dzieje się w klubie.

Gdy z Piasta zwolniono klubową legendę, Jarosława Kaszowskiego, zwróciliśmy się do rzecznika prezydenta o komentarz włodarza Gliwic w tej sprawie. W odpowiedzi otrzymaliśmy następującą wiadomość: „Zgodnie z kodeksem spółek handlowych prezydent miasta nie prowadzi polityki kadrowej w spółkach miejskich. Odpowiedzialne są za to ich zarządy. Prezydent miasta sprawuje nadzór nad GKS Piast S.A. i innymi spółkami poprzez rady nadzorcze. W związku z doniesieniami medialnymi o sprawach kadrowych w spółce prezydent miasta zwrócił się o informacje do przedstawiciela miasta w radzie nadzorczej GKS Piast S.A.”.

10 KOMENTARZE

 1. Uważam, że Piast powinien być sprywatyzowany. Po co miastu klub piłki nożnej. W
  Każdej państwowej czy samorządowej spółce kwitnie kolesiostwo. A tak, sprzeda się i będzie po kłopocie, a pieniądze można wydać na np.wymiane kopciuchów czy inne potrzebne rzeczy.

 2. Koronawirus? Pełna zgoda. Wróg publiczny nr 1.
  Natomiast temat Piasta jest jednym z ważniejszych i wciąż nie do końca wyjaśnionych tematów w naszym Mieście. Wciąż owianych tajemnicą. I naprawdę nie jest ważne, kto pyta, nieważne, czy jest radnym, czy nie, jeśli już jest radnym, to wciąż nieważne jakie ugrupowanie reprezentuje. Nieważne, czy dziś wiąże się to ze zwolnieniem naszej Legendy JK. Nieważne nawet, że ostatnio coś nam się tam udawało w tej naszej jakże silnej lidze (wg. europejskich rankingów zaszczytne 28. miejsce) pod kątem sportowym.
  Najważniejsze jest to, że klub jest spółką miejską, do której wszyscy się dokładamy. Najważniejsze jest to, że jeden z akcjonariuszy tego naszego klubu jest w stanie zaprzeczyć prawom matematyki. Jest w stanie sprawić, że jego 26% jest najsilniejszymi dwudziestoma sześcioma procentami na Ziemi. Tak, tak. Na tej planecie. No bo przecież te jego 26,02% jest silniejsze od 73,98%, które sumarycznie pozostają w rękach Miasta Gliwice i Stowarzyszenia Piast (to kolejny smaczek w postaci członka Rady Nadzorczej, ale to już na zupełnie inną historię). Tak na marginesie, to szkoda, że ten artykuł nie ma swojego odpowiednika na FB “dzisiaj w Gliwicach”, no myślę, że wiele więcej można byłoby tam w komentarzach napisać.
  Zatem, do wszystkich tych, którzy twierdzą, że to dziś nieważne i do tych, którzy twierdzą, że przecież mamy sukces sportowy, mówię dziś, TO NIEWAŻNE. Dziś z klubu wysysa się kasę na lewo, a my wszyscy na to patrzymy i się na to zgadzamy. I jak widać władza też na to pozwala. To może jest tak, że władza nie widzi nieprawidłowości, bo się na zarządzaniu klubem sportowym i na footballu nie zna? A skoro się nie zna, to nie czuje się na siłach i nie chce się wygłupić?
  Ludzie, opamiętajcie się 26 jest mniejsze od 74! Koniec, kropka…

 3. Uważam, że nigdy tak dobrze nie było w klubie – Mistrz Polski mówi samo za siebie.
  Uważam tylko, ze szkolenie jest troszkę na niskim poziomie – takie jest moje zdanie ( mam syna w klasie sportowej) i uważam, że o wiele lepiej szkolą w młodszych rocznikach – STOWARZYSZENIE PIAST GLWICE – TAM JEST MEGA JEDEN ROCZNIK – 2009 – EKIPA NIE DO ZDARCIA 😉
  Oczywiście zapomniałbym o cenach wspomnieć – tutaj kogoś faktycznie poniosło!!!! Można podnieść o 20, 30%, ale nie aż tak!!!! Zgadzam się z Mario:)

 4. Panie Kielpiński dlaczego Pan nie odpowie – wszędzie piszą, ze jest Pan przyjacielem Kaszy¡ jak to w końcu jest¿
  Wszędzie Pan aktywny w jego imieniu ….

 5. Przecież zdobyliśmy tytuł Mistrza Polski – zapomnieli wszyscy¡¡¡
  Jedynym dużym minusem, było zwariowane podniesienie cen…

 6. Dokładnie, dlaczego radni ciagle pytają ( a zwłaszcza przyjaciel -Jarka K. Pan Marcin K) o sprawę Jarusia¿ dlaczego nie zadali tych pytań jak Jarek pracował w klubie i jak miał wyłączność na wynajem Hali Jasnej¡
  Jak mój kolega z GSF Futsal chciał wynająć hale na Jasnej to się pan Jarek bardzo wkurzał na swojego dawnego kolegę….
  Panie Marcinie wstyd….. są ważniejsze sprawy a zwłaszcza teraz.

 7. Nie życzę Tobie ani nikomu z Twoich bliskich znaleźć się teraz w potrzebie szukania pomocy w służbie zdrowia, obojętnie czy jesteś z Gliwic, Zabrza, czy innego miasta- wszędzie wygląda tak samo.
  A radni w obecnej sytuacji mogliby zadawać pytania i oczekiwać od Prezydenta konkretnych działań na polu walki z epidemią, Nie będę się poniżał do Twojego stylu. Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowia

 8. Raczej sam się zgubiłeś. Wiedz, że tylko Ty sam pozostajesz pod czarem swoich napisanych „mądrości”. I dalej w Twojej retoryce – zajmij się wytrząsaniem słomy i gnoju z własnych kamaszy. Pytania Radnych są proste.

 9. A może “zagubieni” są radni bezradni
  W dobie koronawirusa zajmują się sprawą która może poczekać
  Ruszcie d…y- zwołajcie sesję rady i podejmujcie uchwały ważne z punktu widzenia waszych chlebodawców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here