Prof. Krzysztof Składowski obchodzi jubileusz 25-lecia kierowania I Kliniką Radioterapii i Chemioterapii Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach.

1 kwietnia 1997 r. prof. dr hab. n. med. Krzysztof Składowski objął stanowisko kierownika I Kliniki Radioterapii (obecnie I Klinika Radioterapii i Chemioterapii) gliwickiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego.

W ciągu tych 25 lat zbudował zespół, którego może mu pozazdrościć wielu szefów klinik i oddziałów, nie tylko onkologicznych. Czego życzą swojemu szefowi z okazji jubileuszu? „Dalszych szerokich perspektyw rozwoju, wytrwałości w realizacji zamierzeń, satysfakcji zawodowej, a w życiu osobistym wielu powodów do radości”.

Prof. Krzysztof Składowski urodził się 17 września 1960 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od 1970 r. mieszka na Górnym Śląsku – skończył I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie i Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach pracuje nieprzerwanie od 1985 r. Od 1997 r. kieruje I Kliniką Radioterapii i Chemioterapii, a od 2016 r. jest dyrektorem Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here