spot_img

Prosto pod koła auta. Kierująca nie miała szans zareagować

spot_img

Groźnie wyglądające zdarzenie na szczęście zakończyło się bez obrażeń dla 18-letniej pieszej. Przed wejściem na przejście dla pieszych nie upewniła się, że może bezpiecznie przejść. Sprawa zakończyła się potłuczeniami i mandatem dla pieszej.

Wczoraj około godziny 14:55 na skrzyżowaniu ulic Skowrońskiego i Leśnej miało miejsce groźnie wyglądające zdarzenie drogowe. Piesza została potrącona przez jadący samochód osobowy. „Jak wykazały czynności prowadzone na miejscu oraz zapis z monitoringu miejskiego, piesza przed wejściem na przejście dla pieszych nie upewniła się, że nie spowoduje zagrożenia. Weszła wprost pod nadjeżdżający z jej lewej strony samochód osobowy, gdy znajdował się on w odległości około 15 metrów od przejścia. Nie dała szansy kierującej, która próbowała uniknąć potrącenia.” – pisze policja. W wyniku zdarzenia piesza nie odniosła poważnych obrażeń. Za popełnione wykroczenia została ukarana mandatem karnym.

Na suchej i równej nawierzchni pojazd rozpędzony do prędkości 50 km/h do pełnego zatrzymania potrzebuje około 15 metrów. Przeciętna reakcja kierowcy na pojawienie się przed pojazdem przeszkody wynosi od 1 do 1,5 sekundy. W tym czasie samochód pokonuje około 20 metrów. Wartości rosną wraz ze zwiększeniem prędkości bądź utrudnionymi warunkami atmosferycznymi tj. deszcz, zmierzch, mgła. Będąc pieszym uczestnikiem ruchu daj szansę kierowcy na reakcję.

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,240FaniLubię
14,913ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły