Groźnie wyglądające zdarzenie na szczęście zakończyło się bez obrażeń dla 18-letniej pieszej. Przed wejściem na przejście dla pieszych nie upewniła się, że może bezpiecznie przejść. Sprawa zakończyła się potłuczeniami i mandatem dla pieszej.

Wczoraj około godziny 14:55 na skrzyżowaniu ulic Skowrońskiego i Leśnej miało miejsce groźnie wyglądające zdarzenie drogowe. Piesza została potrącona przez jadący samochód osobowy. “Jak wykazały czynności prowadzone na miejscu oraz zapis z monitoringu miejskiego, piesza przed wejściem na przejście dla pieszych nie upewniła się, że nie spowoduje zagrożenia. Weszła wprost pod nadjeżdżający z jej lewej strony samochód osobowy, gdy znajdował się on w odległości około 15 metrów od przejścia. Nie dała szansy kierującej, która próbowała uniknąć potrącenia.” – pisze policja. W wyniku zdarzenia piesza nie odniosła poważnych obrażeń. Za popełnione wykroczenia została ukarana mandatem karnym.

Na suchej i równej nawierzchni pojazd rozpędzony do prędkości 50 km/h do pełnego zatrzymania potrzebuje około 15 metrów. Przeciętna reakcja kierowcy na pojawienie się przed pojazdem przeszkody wynosi od 1 do 1,5 sekundy. W tym czasie samochód pokonuje około 20 metrów. Wartości rosną wraz ze zwiększeniem prędkości bądź utrudnionymi warunkami atmosferycznymi tj. deszcz, zmierzch, mgła. Będąc pieszym uczestnikiem ruchu daj szansę kierowcy na reakcję.

9 KOMENTARZE

  1. Nagranie idealnie pokazuje, że piesza stoi przy przejściu i czeka zapewne na możliwość przejścia. Kierowca powinien zmniejszyć prędkość przed przejściem dla pieszych i umożliwić bezpieczne przedostanie się na drugą stronę. Mierząc czas w sekundach oraz odleglosc za pomocą unfeastruktóry drogowej ( odległość znaku od przejścia itp) ewidentnie wychodzi, że pojazd poruszał się z prędkością pomiędzy 70/75 km/h. Wina leży po obu stronach! Ale to pieszy jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego!!!

  2. Jadąc autem w pobliżu pasów trzeba obserwować nie tylko jezdnię, ale i pobocze, właśnie żeby uniknąć tego typu sytuacji. Ukarany powinien zostać kierowca za niezachowanie szczególnej ostrożności w takim miejscu. Na filmiku ewidentnie widać, że dziewczyna szla w stronę pasów, nie wyskoczyła zza krzaka. Idiotów bez wyobraźni za kierownicą trzeba tępić

  3. A jeszcze jej mandat wlepili 😀 Już wystarczającym pouczeniem będzie opłacenie kosztów naprawy samochodu

  4. ależ miała szczęście że nic nie jechała znad przeciwka, ale patrząc na to nagranie to była ona już dawno przy przejściu dziwne że kierująca nie zaa reagowała wcześnie wyhamowując przed przejściem

  5. N
    iech to będzie przestrogą dla każdego pieszego, jestem pieszym i kierowcą. Za każdym razem jako pieszy gdy wchodzę na przejście to rozglądam się dwa, trzy a nawet cztery razy czy nie jedzie jakiś kierowca, który nie reaguje, czekam i jak mam wolne to przechodzę. warto czekać, nie chcę mieć na grobie zapisane , że tu leży ta, która miała pierwszeństwo. Jesteśmy tylko istotami którzy popełniają błędy, kierowca to też człowiek musi mieć czas na reakcję. Myśl za nim wejdziesz na przejście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here