SixSilver Jubiler Gliwice

W piątkowy wieczór na pasach przy ul. Tarnogórskiej w Gliwicach doszło do potrącenia pieszego. Kierujący osobowym volkswagenem gliwiczanin wydmuchał prawie 0,5 promila alkoholu.

Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali 53-letniego mieszkańca Gliwic, który będąc w stanie po użyciu alkoholu i kierując mimo to samochodem, potrącił przechodzącego prawidło przez jezdnię 80-letniego mężczyznę.

Postępowanie prowadzi Komenda Miejska Policji w Gliwicach. Kierowcę czeka teraz proces. Konsekwencje prawne i finansowe spowodowania wypadku oraz prowadzenia po użyciu alkoholu są bardzo poważne.

14 KOMENTARZE

  1. Rodzinę poszkodowanego proszę o kontakt, mam pewne informacje do przekazania 510 712 050

  2. Niektorzy ludzie myślą, że jesli mają prawo jazdy, to mają prawo jazdy. To powinno się nazywać licencją na jazdę. Wtedy od razu masz świadomość, że może być ona cofnięta. Tak mam nadzieję będzie w tym przypadku, bo o ile potrącenie jeszcze w jakiś sposob mozna tlumaczyć (nieuwagą, brakiem ostrożności), o tyle podwojny gaz w ogole nie.

  3. Gdyby dziadek się nie szwędał po pasach, to by nie było problemu. Wytykać palcem biednego kierowcę to każdy chętnie…

  4. A w którym miejscu na tarnogórskiej? Bo jeżeli chodzi o przejście przy lecler to wcale się nie dziwię….NIKT tam się nie zatrzymuje żeby pieszy mógł przejść… powinny być tam zdecydowanie światła…. blisko jest przystanek autobusowy który też kierowca ogranicza widoczność….po drugiej stronie stoją auta….przechodzenie tam to koszmar….pomijając że kierowcy tam poprostu zapieprzają…. prosta droga A później dawaj po hamulcach bo pieszy na środku drogi….

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here