Prace modernizacyjne na gliwickiej starówce trwają od 2011 roku. Asfaltowa nawierzchnia wymieniana jest na granitową kostkę. 9 marca prace remontowe przeniosły się na ostatni odcinek ul. Górnych Wałów. Przebudowa trwa zgodnie z harmonogramem robót poinformował nas Marek Kała, z firmy Invest Complex, wykonawcy robót.

Planowany termin oddania ul. Górnych Wałów do użytku to koniec listopada, jednakże może to nastąpić wcześniej. Warunki pogodowe zdecydują o tym, czy prace uda się zakończyć szybciej. Te mają zakończyć się pod koniec października, ale droga do użytku oddana zostanie miesiąc później – po odbiorach technicznych.

Aktualnie remont Starówki odbywa się na ulicach: Górnych Wałów, Kaczyniec, Basztowej. Wymionie ulice są ostatnimi miejscami, na których inwestor zaplanował prace remontowe. Oddanie do użytku ul. Górnych Wałów oznaczać będzie nie tylko zamknięcie symbolicznego kręgu prowadzącego linią byłych murów obronnych ale także koniec uciążliwego objazdu ulicami Korfantego, Kościuszki i Ziemowita.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here