Starania o remont końcowego przystanku komunikacji miejskiej przy ul. Mechaników podejmowane są od dawna.

Wiele lat trwały zabiegi Miasta Gliwice o nabycie od Zakładów Mechanicznych “Bumar – Łabędy” terenu, na którym zlokalizowana jest zatoka. Gdy w końcu, po wielu perturbacjach, została kupiona, przystąpiono do projektowania przebudowy.

„Co jakiś czas pytaliśmy o postęp prac i z niecierpliwością oczekiwaliśmy na projekt i ogłoszenie przetargu na wykonanie. Ostatni raz zapytaliśmy 7 września.” – czytamy na stronie Rady Dzielnicy Łabędy.

Niestety odpowiedz nie jest pozytywna.

“Wydział Usług Komunalnych z przykrością informuje, iż Jednostka Projektowania dopuściła się naruszenia obowiązków wynikających z zapisów umowy na Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy zatoki autobusowej przy ul. Mechaników, tj. nie dotrzymała terminu realizacji zawartej umowy.”

W chwili obecnej trwa postępowanie zmierzające do odstąpienia od umowy. W zaistniałej sytuacji konieczne stanie się rozpoczęcie całego procesu od początku.

Oznacza to, że z powodu niewywiązania się projektanta z umowy trzeb będzie przetarg na projektowanie ogłosić ponownie, wyłonić – oby – wykonawcę i czekać, aż opracuje projekt. W ten sposób, realizacja przebudowy zatoki autobusowej przy ul. Mechaników przedłuży się.

W związku z tym RD Łabędy będzie pytać o możliwość wykonania prac poprzedzających inwestycję, a poprawiających obecny stan zatoki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here