Przy pływalni Neptun powstaje nowa strefa sportu i rekreacji. Wcześniej zbudowano tam już siłownię zewnętrzną, plac zabaw i boisko, a od kilku dni można też wykonywać ewolucje na muldach nowego pumptracku. To nie koniec – lada moment ruszą prace przy zaplanowanym nieopodal street workout parku.

Pumptruck z pewnością ucieszy rowerzystów oraz miłośników ekstremalnej jazdy na hulajnogach i rolkach. To zamknięta pętla o długości około 120 m, po której można jeździć w obu kierunkach. Tor ma 6 muld i profilowane zakręty umożliwiające rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania, wyposażono go w przeszkody o wysokości do 120 cm.

Street workout park uzupełni strefę aktywnej rekreacji przy ul. Dzionkarzy. Będzie wyposażony w drabinki, poręcze, koła gimnastyczne i zestaw drążków do ćwiczeń fizycznych z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. W pobliżu pojawią się też nowe elementy małej architektury – ławki i kosze na śmieci. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, z nowego street workout parku będzie można skorzystać pod koniec listopada.

Inwestycje powstają w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

źródło: UM Gliwice / MZUK Gliwice

3 KOMENTARZE

  1. Marudy jesteście zamiast cieszyć się że dzieci mają się gdzie bawić i mogą krzyczeć do woli i nikomu nie przeszkadzają to wam źle bo ławka bo przejście dla pieszych to może ustawić tam sygnalizację świetlna

  2. Dzieciaki, które spędzają tam swój czas wolny, zrobiły sobie jedną wielką strefę czilowania, nie zważając na to że jest tam ulica i jeżdżą tam auta.. chodnik i ulica to dla nich poprostu miejsce do stania jak słup soli…. Nie popieram zjazdu z górki w prost na jezdnię, teren powinien być ogrodzony! Zrobiło się tam mrowisko, tylko czekać na tragedię.. a przekleństw to u dorosłych tyle nie słychać co u tych małolatów..

  3. Widać,że robił to ktoś, kto nie ma doświadczenia. Jak można ławkę i górkę zaraz przy pasach zrobić, gdzie jeżdżą auta. Dramat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here