SixSilver Jubiler Gliwice

Gliwice od lat z powodzeniem realizują swój własny program mieszkaniowy. Dzięki temu przybywa mieszkań zarówno dla rodzin o niskich dochodach, jak i dla osób średnio sytuowanych. Kolejna tego typu miejska inwestycja właśnie się rozpoczęła.

Wmurowano kamień węgielny pod budowę zespołu mieszkalnego przy ul. Kujawskiej, w którym docelowo zamieszkają 144 rodziny. Do 2022 r. przy ul. Kujawskiej powstanie kompleks sześciu bloków, w sumie 144 mieszkania komunalne. Inwestycję, realizowaną przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, podzielono na trzy etapy. Budowa pierwszych dwóch budynków, w których zamieszka 48 rodzin, właśnie ruszyła. W uroczystości wmurowania kamienia erekcyjnego pod inwestycję wziął udział prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz.

FORUM

Dobrze funkcjonujące miasto, to takie w którym jest dobra praca i warunki do wygodnego życia. Od lat konsekwentnie i planowo dbamy o poprawę sytuacji mieszkaniowej w Gliwicach. Przeznaczamy ogromne kwoty na remonty zasobu mieszkaniowego, jako jedno z nielicznych miast w Polsce mamy praktycznie 100% planów zagospodarowania przestrzennego, dzięki czemu zwłaszcza w ostatnim czasie w Gliwicach powstaje bardzo dużo prywatnych inwestycji mieszkaniowych. Szeroki program inwestycyjny od lat prowadzą też nasze spółki. Dzisiaj inaugurujemy budowę kolejnego dużego kompleksu komfortowych mieszkań komunalnych. Takie inwestycje jak ta są odpowiedzią na potrzeby młodych gliwickich rodzin i, co bardzo ważne, realizowane są w sposób odpowiedzialny, z pełną infrastrukturą niezbędną mieszkańcom – mówi Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.

 

 

Projekt dwóch pierwszych budynków przy ul. Kujawskiej przygotowała Pracownia Projektowa Daniel Płocica z Zabrza. Zgodnie z nim powstanie w sumie 48 mieszkań, o powierzchni od 31 do 54 m2. Każde, od pierwszej do trzeciej kondygnacji, będzie miało balkon, a lokale na parterze – ogródki. Lokatorzy będą mieli dostęp do wielopoziomowego parkingu, komórek lokatorskich oraz wózkowni i rowerowi, a także zagospodarowanego terenu wokół, m.in. placu zabaw. Obiekty będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budowa będzie kosztowała ok. 13 mln zł i w większości zostanie sfinansowana z miejskiego budżetu. 3,5 mln zł udało się miastu pozyskać z Banku Gospodarstwa Krajowego. Zgodnie z planem ten etap inwestycji powinien zostać ukończony do 2020 r., zrealizuje go PHU „MATEO” Wójcicki z Gliwic. We wrześniu został złożony wniosek do BGK o dofinansowanie realizacji II etapu inwestycji, czyli kolejnych dwóch budynków z 48 mieszkaniami.

To nie koniec miejskich inwestycji mieszkaniowych w tym rejonie. Kolejny, a więc siódmy budynek w tym miejscu, do 2022 r. planuje wybudować ZBM I TBS. Dzięki temu przy ul. Kujawskiej będzie mogło zamieszkać w sumie 159 rodzin. 

28 KOMENTARZE

  1. Wojciech Sołtys Święte słowa. Czego dowodem jest wygrywanie wyborów przez 500+. Sęk w tym, że według badań, ponad połowa społeczeństwa nie potrafi odpowiedzieć skąd się te pieniądze biorą.

  2. A co mają te mieszkania komunalne (które zostaną rozdane biednym rodzinom) do ogólnych cen mieszkań w mieście? Sami geniusze ekonomii w tych internetach. A co do cen mieszkań – takie samo mieszkanie jak w Gliwicach można kupić w Zabrzu sporo taniej. Z czego wynika różnica w cenie? Z różnicy między mieszkaniem w Gliwicach, a mieszkaniem w Zabrzu. To bardzo proste. I faktem jest, że dobre, nowe 4-pokojowe mieszkanie może spokojnie kosztować tyle co kupno działki i budowa domu. I co w tym dziwnego? Przecież deweloper zarabia na sprzedaży mieszkań, nie sprzedaje ich po kosztach.

  3. Wojciech Sołtys wg Ciebie można było lepiej, a wg mnie pieniądze zostały wydane dobrze.Czego dowodem jest wysoka frekwencja na imprezach ,a kto ma rację to przekonamy się już niedługo.

  4. 150 lat temu Alexis de Tocqueville powiedział “demokracja skończy się wtedy, gdy rząd zrozumie że może przekupić ludzi ich własnymi pieniędzmi”.

  5. Mariusz Krzesak dobre miasto. Ludzie chca w nim mieszkac to i ceny wysokie. To normalne, ze mieszkania drogie sa. Popatrz na ceny w Katowicach, Krakowie, Wroclawiu itd. Ceny I Tak nie spadna bo te mieszkania dostana ludzie ktorych nie stac na kupienie wlasnego. Zawsze mozesz wybrac dom z ogrodkiem 😉

  6. Miał okazję przejechać się nową furą którą sobie właśnie kupił za podatników (frajerów) pieniądze.

  7. Mariusz Siewierski nie mowie ze zle. Ale moim zdaniem lepiej dalo sie te miliony wykorzystac. Np. na drogi rowerowe, podlaczenie blokow do centralnego ogrzewania, ale to tylko moje zdanie.

  8. trzeba pokazać, że buduje też mieszkania dla ludzi(a nie tylko halę sprtową), które ostanie powstaną za 4 lata czyli pod koniec kolejnej kadencji

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here