SixSilver Jubiler Gliwice

7 kwietnia razem z aktorami Teatru Miejskiego w Gliwicach posadzimy las. Około 100 nowych drzew – wśród nich buki, jesiony, brzozy, modrzewie – wyrośnie w lesie komunalnym w pobliżu ul. Szymanowskiego.

FORUM

Zbiórka osób chętnych do wspólnego, wiosennego sadzenia drzew, jest zaplanowana na godzinę 13.30 przy przystanku autobusowym w pobliżu Teatru Miejskiego w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57). Około godziny 13.45 autobus zabierze uczestników w okolice polany przy ul. Szymanowskiego, na której będą sadzone drzewa. Teren należący do Miasta Gliwice wskazał Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach.

Uwaga! Liczba miejsc w autobusie jest ograniczona, zgłoszenia udziału są przyjmowane mejlowo (edukacja@teatr.gliwice.pl) i telefonicznie (503 868 642). Sadzenie potrwa do około godziny 16.00. Należy zabrać ze sobą coś do picia, przekąskę i dobry humor. Doborowe towarzystwo gwarantowane – będzie z nami ekipa gliwickiego teatru.

– Chcieć to móc! Będziemy sadzić las, to brzmi epicko. Możesz to zrobić razem z nami 7 kwietnia! Skąd pomysł? Zainspirowali nas Alina i Łukasz, bohaterowie spektaklu „Tchnienie”, w reżyserii Rafała Szumskiego – mówi Agnieszka Skowronek z TM-u w Gliwicach.

„Tchnienie” to ” to opowieść o parze, która podejmuje decyzję o posiadaniu dziecka. Alina Czyżewska (Alina) i Łukasz Kucharzewski (Łukasz) zastanawiają się, czy zakładanie rodziny w dobie globalnego niepokoju, terroryzmu i zmian klimatycznych ma w ogóle sens. Odpowiedź, której udzielają, do zobaczenia w TM-ie w Gliwicach 12, 13 i 14 kwietnia. 

5 KOMENTARZE

  1. Andrzej Kuczera, w żadne zbędne dyskusje nie będę się wdawał.. Pozwolę sobie tylko zauważyć, że za 50 lat nieistotne będzie czy to Szymanowskiego czy Stary Rynek – grunt, że na Ziemi. Dobrego dnia!

  2. Szymanowskiego….hmmm…po prostu niezwykle cenna akcja…taka, tak…każde drzewo jest cenne – szczególnie w takim centrum.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here