Mamy świetną wiadomość dla fanów rolek, desek i hulajnóg. Ich ulubione miejsce do ćwiczeń, skatepark na tzw. placu dożynkowym, znacznie się powiększy.

Obok istniejącego do końca września powstanie nowy plac, ten działający zyska nowy układ elementów, a całość zostanie doświetlona. Ćwiczyć więc będzie można dzień i noc!

Plan rozbudowy zakłada wybudowani skateparku typu parkour z konstrukcjami rozpędowymi na krańcach – tzw. quarter pipe oraz bank rampa o wysokości 95 cm każda. W centralnej części znajdzie się układ z fun- i i grindboxami, rurami spadowymi i poręczą. Kompleks zostanie otoczony asfaltowym torem, m.in. z myślą o rolkarzach. Całość obiektu będzie miała nowe oświetlenie.

Nowy skatepark wybuduje przedsiębiorstwo „Dombud” z Gliwic, która zrealizowała m.in. obiekt na Placu Krakowskim w Gliwicach. Natomiast o iluminację zadba firma „Obi Complex” z Żor. Umowy zostały już podpisane, a całość inwestycji kosztować będzie 495 078 zł. Zadanie zostanie sfinansowane z budżetu gminy Pyskowice.

Jako że nikt inny nie startował w konkursie to „Dombud” będzie odpowiedzialny za rozbudowę skateparku. Skatepark zostanie rozbudowany za kwotę 446 tysięcy złotych. Wysokość tej kwoty jest dowodem, że Pyskowice dbają o infrastrukturę sportową miasta. W październiku będzie można już wypróbować nowy układ przeszkód.

Oprócz rozbudowy skateparku skatepark dostanie także nowe oświetlenie, nocny trening będzie jeszcze łatwiejszy. Do konkursu o przebudowę oświetlenia stanęły dwa przedsiębiorstwa, „Dombud” z Gliwic i „OBI COMPLEX” z Żor. „OBI COMPLEX” wygrał konkurs. Nowe oświetlenie będzie kosztowało 495 078 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here