Wczoraj wieczorem, na swojej oficjalnej stronie radny Rady Miasta Knurów, Maciej Kandzior poinformował, że został zaatakowany na tle politycznym. Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach skomentował sprawę.

Do dramatycznego zdarzenia doszło, w środę wieczorem, gdy radny wychodził z domu. Został niespodziewanie zaatakowany przez mężczyznę przy klatce schodowej przed blokiem. Poszkodowany zgłosił się do szpitala, na specjalistyczne badania, które stwierdzą obrażenia ciała spowodowane pobiciem. Aktualnie oczekuje na wynik precyzyjnego i wielowarstwowego obrazu mózgowia, który pozwoli wykryć wszelkie zmiany powstałe w wyniku urazu w obrębie twarzoczaszki.

Rzecznik KMP w Gliwicach, Marek Słomski poinformował, że Komisariat Policji w Knurowie przyjął zawiadomienie o pobiciu funkcjonariusza publicznego na tle politycznym. Funkcjonariusze policji w Knurowie podjęli czynności wyjaśniające okoliczności wczorajszego zdarzenia. Sprawca pobicia jest na wolności.

Jak udało nam się dowiedzieć – śledczy z Komisariatu Policji w Knurowie prawdopodobnie będą konsultować się w tej sprawie z Prokuraturą Rejonową. Sprawca ataku na radnego Kandziora może odpowiedzieć za złamanie Art. 223. § 2 Jeżeli w wyniku czynnej napaści nastąpił skutek w postaci ciężkiego uszczerbku na zdrowiu funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here