Dzisiaj podczas sesji Rady Miasta Gliwice rozmawiano na temat uchwały przygotowanej przez władze Gliwic dotyczącej apelu o pilne podjęcie działań niezbędnych do objęcia wszystkich najbardziej zanieczyszczonych polskich miast rządowym programem termomodernizacji

Przypomnijmy, że rządowy projekt nie objął najbardziej zanieczyszczonych miast Polski m.in. Gliwic. PiS zdecydował, że program termomodenizacji będzie prowadzony tylko w miastach do 100 tysięcy mieszkańców.
Chyba nikt nie ma wątpliwości, że walka ze smogiem powinna być priorytetem.

Wydawało się, że radni jako przedstawiciele mieszkańców jednogłośnie poprą ten apel.

Nic bardziej mylnego. Jak podał portal infogliwice, mimo że podczas posiedzeń komisji radni PiS poparli projekt apelu, to ostatecznie wycofali się i podczas głosowania wstrzymali się od głosu.

Na sesji wywiązała się dyskusja na temat apelu. Radni Koalicji dla Gliwic oraz Platformy Obywatelskiej dopytywali dlaczego radni PiS zmienili swoją opinię na temat projektu. Niestety, wyjaśnienie nie padło. W imieniu radnych PiS głos zabierał Marek Kopała. Przekonywał, że wybór rządu dotyczący gmin, w których program będzie prowadzony jest sprawiedliwy, a sprawiedliwy nie oznacza równy.

Można się domyślać, że radni PiS nie poparli apelu, ponieważ pośrednio uderza on w ich własną partię.

– Nie bójcie się, nic wam nie grozi – mówił jeden z radnych Platformy Obywatelskiej. – Bądźcie przedstawicielami mieszkańców Gliwic, a nie swojej partii – apelował inny radny.

Zastępca prezydenta Gliwic Adam Neumann podkreślał, że poparcie apelu przez wszystkich radnych znacznie ułatwi rozmowy z instytucjami odpowiedzialnymi za program termomodernizacji.

Na nic się to jednak nie zdało, ponieważ radni PiS wstrzymali się od głosu.

Reszta radnych – KdG ZF, PO oraz SLD uchwałę poparła.

32 KOMENTARZE

 1. Pan Neuman niech ruszy tlek i zobaczy jak wyglàdajà klatki kamiec i toalety meneli i patologi obsrane obrzygane z podpaskami na podlodze Meneli i patolifi eksmitowanych wsrid normalntch lydzi Jeden nenel wystarczy by zatruc zycie innym Wyslac zdjecia Ale co tam Ja piwiem ze muszka ibsraba A urzad ze to smiwmeci tak jak z robactwem na klatce

 2. Wstrzymanie się od głosu nie oznacza bycie czemuś przeciwnym, może oznaczać bowiem świadomość okoliczności nie ujętych w artykule. Wstrzymanie się od głosu nie oznacza również zgody na cokolwiek. Tytuł to manipulacja i ma wymiar walki politycznej. Dziennikarsko słabo, bo manipulacja to nie dziennikarstwo

 3. A mi tam smog nie przeszkadza powietrze zanieczyszczone na śląsku jest od zawsze raz gorzej raz mniej teraz wielce afera i każdy się zrobił delikatny..

 4. James Jones biedny zindoktrynowany. O co się rzucasz. Radni PIS którzy głosują przeciw mieszkańcom ci nie przeszkadzają tylko tytuł?

 5. Trzeba być naprawdę ślepym, aby wierzyć w tę smogową propogandę. Do 2014 roku nie było nawet wzmianki o smogu. Kiedy skończyła się dyktatura psa Merkel nagle wszyscy zaczęli kopcić i węgiel jest zły. Teraz PiS bedzie kojarzony ze smogiem. A może chodzi o to, żeby nie wydobywać polskiego węgla tylko kupować gaz?

 6. Weź leki? Skąd jest don Franco?

  Należał do Unii Wolności, w 2001 był jednym z założycieli Platformy Obywatelskiej w województwie śląskim. Od 2003 pełni społecznie funkcję przewodniczącego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

  Z całym szacunkiem dla Zygmusia, ale ręce ma upaprane w Gównie 🙂

 7. Człowieku. Wszedłem na Twój profil. Ty masz jakąś obsesję na punkcie PiS’u! To się leczy. Wyłącz Tv, ogranicz dopływ gówna którym Cię karmi lis i innego jego pokroju dziennikarskie szmaty, a zobaczysz, że świat to nie tylko polityka ale też życie. Życie które ewidentnie zepsułeś, słuchając fałszywych proroków. Nawet nie potrafisz ocenić, że ten tytuł jest skonstruowany pod dyktando przeciwników danej frakcji, nota bene tej której nie cierpisz, a domagasz się wolnych sądów i równości. Gdzie ona jest? Zaczyna się od Ciebie. A ty nawet nie potrafisz równo ocenić sytuacji. Szykanujesz innych a sam robisz to samo. Wyłacz Tv. W komputerze oglądaj filmiki na których psy bawią się piłkami, bo ewidentnie polityka Ci szkodzi

 8. Czy według Ciebie tytuł jest informacją? Czy szczurzym klikbaitem? Bo wg mnie to drugie. Serwis który lajkuje tysiące gliwiczan podaje tytuł… : “pisowi nie przeszkadza smog” 🙂 fair?

 9. Co pani bredzi znowu? Jaka platforma rządzi w Gliwicach? Radnych PO jest mniej niż PiS. W Gliwicach prezydentem jest Frankiewicz który jest bezpartyjny od wielu wielu lat. Weź leki

 10. Haha człowieku a gdzie tam masz ocenę? Przeczytałeś ten wpis? Ja przeczytałem i tam jest właśnie INFORMACJA. Przeczytaj zanim skomentujesz skoro już włączasz sie do dyskusji

 11. Chwalą się efektem wprowadzenia 500+ to nie mogą więcej uszczuplać budżetu na wymysły typy termomodernizacje… Szkoda słów!

 12. Wy macie informować o lokalnych sprawach a nie oceniać. Dokąd ten kraj zmierza? Nie ma już dziś dziennikarzy rzetelnych. Są tylko Ci z jednej lub z drugiej strony politycznej! Masakra jaka bieda

 13. Przypomnę te nazwiska szanownych radnych gdyby ktoś nie doczytał Marek Kopała, Tomasz Tylutko, Bartłomiej Kowalski, Ryszard Buczek, Adam Majgier, Krzysztof Procel wstrzymali się od głosu (Zdzisław Goliszewski był nieobecny).

 14. czyli najpierw popierali ten apel a pózniej przestali popierać? Pewnie SMS z instrukcjami przyszedł. Zapamiętajmy przy wyborach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here