spot_img

Zygmunt Frankiewicz jednym z najlepszych prezydentów miast. Ranking „Newsweeka”

spot_img

Newsweek po raz kolejny ogłosił ranking 15 najlepszych prezydentów miast. Wśród wyróżnionych znalazł się prezydent Gliwic. W tym roku Zygmunt Frankiewicz zajął 5. miejsce

W uzasadnieniu wyboru prezydenta Gliwic czytamy:

Prawdziwy rekordzista: zarządza miastem już 24 lata. W ciągu ostatniego roku udało mu się zakończyć budowę dwóch gliwickich odcinków DTŚ – trasy łączącej miasta na Górnym Śląsku.

– Dzięki niej oraz inteligentnemu systemowi zarządzania ruchem ulicznym natężenie poruszających się po śródmieściu pojazdów spadło o 30 procent. Mamy odkorkowane miasto, po którym świetnie się jeździ, i mniejsze zanieczyszczenie z powodu spalin – chwali się Frankiewicz.

Prezydent właśnie kończy budowę nowoczesnej Hali Gliwice na 17 tys. osób. – To najnowocześniejsza i najbardziej konkurencyjna hala w kraju – przekonuje. Zrobi wszystko, aby nie była skarbonką, do której trzeba będzie dopłacać, ale nowoczesnym obiektem, który przyniesie miastu zyski. – Pierwsze imprezy w Hali Gliwice odbędą się już pod koniec roku – zapowiada.

Mało który z samorządowców cieszy się takim uznaniem kolegów; Zygmunt Frankiewicz jest od 2015 roku prezesem Związku Miast Polskich.

Przypomnijmy, że ranking najlepszych prezydentów powstaje na podstawie nominacji przez pozostałych włodarzy. Ostatecznego wyboru najlepszej piętnastki dokonała natomiast kapituła, w której skład weszli prof. Grzegorz Gorzelak z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Cezary Trutkowski, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz dr Andrzej Porawski, dyrektor Związku Miast Polskich. Towarzyszy im Ryszard Holzer, sekretarz redakcji „Newsweeka”, który jest organizatorem rankingu. Przy ocenieniu brano pod uwagę m.in. finanse, sposób zarządzania miastem, rewitalizację czy współpracę z organizacjami pozarządowymi. Uroczyste wręczenie 

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły