Mimo że tramwaje nie jeżdżą po Gliwicach już od blisko 9 lat, w naszym mieście wciąż pozostały fragmenty nieusuniętych torowisk. Miasto nie może ich likwidować, ponieważ są one własnością spółki Tramwaje Śląskie.

Mamy jednak dobrą wiadomość, lada moment ma ruszyć  kompleksowy remont ul. Jagiellońskiej. Wiadomo, że przy okazji tej inwestycji przewidziano właśnie m.in. likwidację nieczynnego torowiska tramwajowego i naprawę nawierzchni.

– Jeszcze w lipcu br., w jego drugiej połowie, planowane jest rozpoczęcie remontu ul. Jagiellońskiej. Realizacja tego przedsięwzięcia to głównie przebudowa nawierzchni jezdni i chodników, ale wcześniej żmudne prace przygotowawcze związane z usuwaniem torowiska czy wymianą sieci uzbrojenia podziemnego.
Lista prac na odcinku od ul. Ks. Hlubka do skrzyżowania ulic: Jagiellońskiej, Zabrskiej i Konarskiego jest dłuższa. W tym miejscu powstanie także ścieżka rowerowa, uporządkowane zostaną miejsca postojowe. – informuje Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Jak wyjaśnia rzecznik ZDM, to długo oczekiwana realizacja, wymagająca opracowania projektu, zgromadzenia odpowiedniej dokumentacji i wielu przygotowań. 

Zakończenie prac planowane jest w IV kwartale br. 

-Na potrzeby sprawnego przeprowadzenia remontu ulicy, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Obecnie  rozważane są różne warianty z zamknięciem odcinka włącznie, gdzie realizowane będą prace. Ostatecznie jednak jak zostanie on zorganizowany podamy w osobnym komunikacie. – zapowiada ZDM.

Przypomnijmy, że na początku bieżącego roku o przebudowie ul. Jagiellońskiej rozmawialiśmy z Zarządem Dróg Miejskich oraz z policją.

źródło i foto: ZDM Gliwice

33 KOMENTARZE

  1. Czegoś tutaj nie rozumiem, co ma piernik do wiatraka? Ma miasto ulicę, i nie może jej wyremontować bo nie może usunąć z niej czyjejś własności? – “Miasto nie może ich likwidować, ponieważ są one własnością spółki Tramwaje Śląskie. Czemu w ogóle miast to obchodzi? Co to są za absurdy? czy jak Kowalski połozy na ulicy pszczyńskiej, swój mebel na środku drogi, to miasto nie będzie mogło go usunąć bo to jego własność? co to jest za gadanie głupot?? i zasłanianie się? 9 LAT!!!!!!!

  2. Ta ulica ogólnie wymaga przebudowy. Wzdłuż ulicy choćby od strony muru powinno nasadzić sie jakieś drzewa bo jest tam po prostu szaro i nieprzyjemnie. W sumie patrząc na to że ma nie być torowiska to jezdnię można nieco zwęzić i posadzić szpaler drzew. No ale niestety tylko pomażyć można. :/

  3. nie wiem jak dla kogo ,, długo wyczekiwany remont ” mi to wygląda na grzebanie żywcem czegoś co stanowiło nieodzowną integralność Gliwic,coś co nie nie miało mieć miejsca, mowa tutaj o likwidacji tramwaju.

  4. Wszystko super tylko znając życie i fantazję naszych “wspaniałych” projektantów znowu ulepią jakiegoś twora z milionem lini, wysepek i hektarem zakreslonego “wyłączonego” z ruchu obszaru.
    A dlaczego nie rondo ??!!! To najprostrze i najlepsze rozwiazanie.

  5. zmieniło się coś w koncepcji ścieżki rowerowej, czy nadal będzie trzeba 5 razy schodzić z roweru i stać na światłach by przejechać trasę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here