Kierowcy niecierpliwie czekają na finalizację prac.

Trwające ponad dwa lata utrudnienia były dla gliwiczan i mieszkańców regionu bardzo uciążliwe.  Na szczęście modernizacja dobiega końca i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już za kilka miesięcy obiekt zostanie oddany do użytku. Zakres prac na wiadukcie w ciągu DK88 był tak duży, że w październiku wykonująca remont firma Banimex z Będzina, musiała wydłużyć termin zakończenia przebudowy. 

– Prace zasadnicze polegające na wzmocnieniu konstrukcji obiektu są na ukończeniu. Gotowa jest też płyta pomostu, równolegle remontowane są podpory i budowana jest kanalizacja deszczowa odprowadzająca wody opadowe z wiaduktu – relacjonuje Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowa Zarządu Dróg Miejskich, który nadzoruje realizację zadania. 

Lada dzień rozpoczną się roboty wykończeniowe. Obejmą one m.in. ułożenie izolacji i nawierzchni jezdni, wykonanie chodników z gzymsami i krawężnikami, montaż barier energochłonnych i budowę oświetlenia, przebudowane zostaną odcinki DK 88 na dojazdach do obiektu. Szacunkowy koszt przebudowy wiaduktu wynosi 17 mln zł. Roboty powinny zakończyć się latem. To niejedyne prace prowadzone na ruchliwej DK88. W sąsiedztwie remontowanego obiektu trwa budowa nowego mostu nad Kłodnicą i Drogową Trasą Średnicową, budowaną w śladzie obecnej ul. Portowej. Te obiekty także powinny być gotowe do końca wakacji. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here