Remont filii gliwickiego Młodzieżowego Domu Kultury w Bojkowie dobiega końca. Na kulturalnej mapie miasta pojawił się kolejny nowoczesny obiekt.

Prace przy ul. Parkowej 5 rozpoczęły się już w 2015 roku i są na ostatniej prostej. Budynek MDK-u zyskał nowoczesną salę ze sceną i widownią. Już niebawem w kalendarzu domu kultury mieszkańcy znajdą wiele ciekawych koncertów, spektakli i innych wydarzeń.

Scena i widownia są na parterze budynku, na piętrze znajduje się sala konferencyjna. Obiekt po remoncie ma wzmocniony dach, odnowione pomieszczenia (na dwóch piętrach), nowe instalacje (elektryczne, gazowe, odgromowe i wodno-kanalizacyjne) oraz centralne ogrzewanie. Inwestycja jest już na finiszu – wkrótce zostanie zamontowane zostanie nagłośnienie i oświetlenie sali widowiskowej.

Inwestycja została sfinansowana z budżetu Miasta Gliwice i kosztowała około 4,5 mln zł. Otwarcie filii Młodzieżowego Domu Kultury w Bojkowie jest planowane na początek 2020 roku.

„Emdek” kieruje swoją ofertę do szkół, ale nie tylko – w swoje mury zaprasza także mieszkańców dzielnicy. Do działań włączą się także osoby niepełnosprawne, seniorzy, a nawet wojsko. W obiekcie powstanie także izba pamięci poświęcona historii Bojkowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here