Remont nawierzchni jezdni ul. Sowińskiego dobiegł końca. Prace prowadzone były na odcinku od skrzyżowania z ul. Płowiecką do skrzyżowania z ul. Okulickiego. Drogę oddano do użytku. Nie wszyscy są jednak zadowoleni.

Remont był od dawna wyczekiwany – Sowińskiego jest jedną z głównych dróg dojazdowych do znajdujących się tam zakładów, jest bardzo obłożona w godzinach porannych i popołudniowych. W trakcie szybkiego remontu jezdnię pokryła cienka nakładka bitumiczna. W ostatnich dniach dostawaliśmy wiadomości od zaniepokojonych mieszkańców. Jedną z nich cytujemy poniżej:

Pod nawierzchnią znajduje się stara kostka brukowa, od wielu lat droga jest łatana. Zamiast zająć się tym raz a porządnie tzn. zerwać starą kostkę, zrobić podsypkę i położyć nowy asfalt. Obok drogi ciągnie się bardzo zniszczony chodnik, który też już od dawna wymaga remontu, aż prosi się żeby zrobić obok ścieżkę rowerową, która kończy się przed tym zniszczonym chodnikiem i zaczyna zaraz po, przy działkach.

Potwierdziliśmy w Zarządzie Dróg Miejskich, że na ul. Sowińskiego w ostatnich latach prowadzone były jedynie prace naprawcze związane z tzw. „łataniem” nawierzchni jezdni. Obecnie wykonano nakładkę bitumiczną metodą Slurry Seal. Polega ona na wypełnieniu nierówności i kolein, a następnie ułożeniu cienkiej, kilkucentymetrowej nakładki na całej powierzchni remontowanej drogi. Jest to jednak zabieg wyłącznie konserwacyjny, zabezpieczający przed dalszą degradacją. Podłoże z kostki granitowej nie było rozbierane.

Zobaczymy na jak długo – tym razem – wystarczy ten asfaltowy „dywanik”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here