SixSilver Jubiler Gliwice

Od początku pandemii koronawirusa w naszym kraju wiadomo było, że placówki medyczne będą potrzebowały wsparcia by skutecznie walczyć o zdrowie i życie pacjentów. Zwłaszcza w Gliwicach, gdzie zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia, od 1 maja 2020 roku działa szpital zakaźny.

Pomoc ze strony diecezji gliwickiej przyszła niemal natychmiast. Specjalna zbiórka dała niesłychane efekty, a do Szpitala Miejskiego nr 4 zaczął trafiać sprzęt medyczny oraz środki ochrony osobistej. Dotąd udało się zakupić respirator za 85 tysięcy złotych, sprzęt medyczny, w tym trzy supernowoczesne kardiomonitory, za ponad 40 tysięcy złotych, a także środki ochrony osobistej, w tym specjalistyczne kombinezony za ponad 16 tysięcy złotych. W sumie na rzecz Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach wydano kwotę 145 245 zł.

– Pragnę wszystkim, którzy odpowiedzieli na moją prośbę i przyłączyli się do tego dzieła, złożyć najserdeczniejsze podziękowania. „Bóg zapłać” za konkretny gest solidarności i wyraz odpowiedzialności za tych, którzy, walcząc z epidemią i jej skutkami, oprócz modlitwy, potrzebują także naszego materialnego z serca płynącego wsparcia” – podkreślił biskup Jan Kopiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here