spot_img

Ogromne inwestycje w naszym regionie. Za 100 oraz 350 milionów zł

spot_img

Głównym tematem konferencji prasowej zorganizowanej na śluzie Kanału Gliwickiego w Łabędach było przedstawienie projektu Ustawy o rewitalizacji rzeki Odry, który zakłada znaczne inwestycje na rzecz poprawy bezpieczeństwa retencyjnego i przeciwpowodziowego w regionie. Wartość inwestycji to ponad 460 milionów złotych.

Głównym celem Ustawy o rewitalizacji rzeki Odry jest zwiększenie bezpieczeństwa retencyjnego i przeciwpowodziowego w regionie. Dlatego planowane są dwie duże inwestycje. Jedną z nich będzie modernizacja i rozbudowa infrastruktury na Kanale Gliwickim – warta 100 milionów – ma mieć pozytywny wpływ na bezpieczeństwo retencyjne w powiecie gliwickim i w dorzeczu rzeki Odry. Druga skoncentrowana jest na zbiorniku Dzierżno Duże i jej koszt oszacowano na około 350 mln złotych, a jej celem jest poprawa bezpieczeństwa przeciwpowodziowego.

Projekt ustawy przewiduje również programy wspierające poprawę jakości wód w regionie. Skoncentrowane są one na modernizacji i budowie infrastruktury oczyszczalni ścieków w poszczególnych samorządach województwa śląskiego oraz na rozbudowie sieci kanalizacyjnych. Wśród miejscowości, które skorzystają z tych działań, znajdują się Goleszów, Mikołów, Krzyżanowice, Gierałtowice i wiele innych.

Rewitalizacja Odry to nie tylko szansa na poprawę jakości środowiska wodnego, ale także ogromna korzyść dla gmin. Przewidziane w ustawie działania, takie jak budowa i modernizacja oczyszczalni ścieków oraz rozbudowa sieci kanalizacyjnych, mają za zadanie zrewitalizować infrastrukturę wodno-ściekową w wielu miejscowościach na terenie województwa śląskiego. Poniżej lista miejscowości, które znajdują się w zakresie planowanych inwestycji:

Budowa Oczyszczalni Ścieków:

 1. Goleszów
 2. Krzyżanowice
 3. Nędza
 4. Przezchlebie
 5. Sośnicowice
 6. Woźniki
 7. Psary

Modernizacja Oczyszczalni Ścieków:

 1. Gierałtowice
 2. Krupski Młyn
 3. Lyski

Rozbudowa i Modernizacja Oczyszczalni Ścieków:

 1. Mikołów
 2. Pogwizdów

Rozbudowa Oczyszczalni Ścieków:

 1. Syrynia
 2. Zebrzydowice

Budowa Sieci Kanalizacyjnej:

 1. Goleszów
 2. Kończyce Małe
 3. Krzanowice
 4. Krzyżanowice
 5. Lyski
 6. Nędza
 7. Ornontowice
 8. Rudy
 9. Sośnicowice
 10. Syrynia
 11. Tworóg
 12. Woźniki
 13. Psary
 14. Żernica

Budowa i Modernizacja Sieci Kanalizacyjnej:

 1. Gierałtowice
 2. Krupski Młyn
 3. Kuźnia Raciborska
 4. Mikołów
 5. Pilchowice
 6. Przezchlebie

Modernizacja Sieci Kanalizacyjnej:

 1. Cieszyn

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,273FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły