Wraz z początkiem kwietnia Gliwicki Rower Miejski wjechał w piąty sezon! Dziś znowu zaświeciło słońce, warto zatem wykręcić kilka kilometrów. Ruszamy!

System rowerów miejskich w Gliwicach stale się rozbudowuje, zyskując coraz większą liczbę miłośników. Poprzedni sezon zakończył się wynikiem 292 tys. przejechanych kilometrów.

Obecnie do dyspozycji gliwiczan jest już 35 stacji z 350 rowerami różnego typu (295 standardowych rowerów miejskich wyposażonych w koszyki, 2 tandemy i 3 rowery familijne cargo). Stacje rozmieszczone są w różnych częściach miasta, co umożliwia szybkie i tanie przemieszczanie się – pierwszy kwadrans na gliwickim rowerze jest bezpłatny. Kolejne minuty to koszt 5 groszy.

Systemem GRM zarządza konsorcjum warszawskich firm Orange Polska S.A. i Roovee S.A. Rowery wypożyczać można przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Każda stacja została wyposażona w panel informacyjny, na stronie internetowej www.gliwickirowermiejski.pl można się zarejestrować, sprawdzić dostępność rowerów i miejsc postojowych na poszczególnych stacjach. 

Wypożyczenie roweru jest bardzo proste – wystarczy pobrać mobilną aplikację roovee, założyć konto i zasilić je kwotą minimalną 10 zł (przelewem lub kartą), zeskanować kod QR znajdujący się przy kierownicy lub blokadzie nad tylnym kołem i gotowe! Należy pamiętać, by po zakończeniu przejażdżki i odstawieniu roweru na jedną ze stacji zamknąć ręcznie blokadę tylnego koła. Lokalizacje stacji można sprawdzić w Geoportalu rowerzysty na stronie internetowej: https://geoportal.gliwice.eu. Odpowiedzi na pytania dotyczące GRM można uzyskać pod numerem telefonu 88-77-66-833.

źródło: UM Gliwice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here