SixSilver Jubiler Gliwice

Premier Mateusz Morawiecki powołał do pełnienia funkcji prezydenta miasta Janusza Moszyńskiego. Dla wielu to zaskakująca decyzja.

Moszyński w przeszłości należał kolejno do Kongresu Liberalno-Demokratycznego, Unii Wolności i Platformy Obywatelskiej, a jego samorządowa działalność mocno związana była z Zygmuntem Frankiewiczem. W 2006 uzyskał mandat radnego sejmiku śląskiego, następnie wybrano go na stanowisko marszałka województwa. W 2007 odszedł z PO, a w styczniu 2008 został odwołany z pełnionej funkcji.

Od 13 lat jest poza polityką. Dlaczego zdecydował się przyjąć stanowisko, jak widzi swoją rolę i czy będzie kandydował na prezydenta mówi nam w pierwszym po powołaniu na stanowisko wywiadzie.

Rozmowa z Januszem Moszyńskim

Zapraszamy na pierwszy, po powołaniu na pełniącego obowiązki prezydenta wywiad z Januszem Moszyński. Po wczorajszej konferencji prasowej, w której brała udział tylko cześć dziennikarzy, Janusz Moszyński umówił się z nami na indywidualną rozmowę. Spotkanie trwało pół godziny. Prezentujemy Państwu najciekawsze fragmenty.

Opublikowany przez Dzisiaj w Gliwicach Czwartek, 24 października 2019

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here