IGRY 2015 – co w tym roku?

Wyczekiwane przez wszystkich Juwenalia Gliwickie – IGRY 2015, w tym roku będą miały charakter szczególny, ze względu na miejsce odbywania się imprezy. Chcąc powrócić do tradycji, IGRY odbywać się będą w kampusie Politechniki Śląskiej, przy ulicy Akademickiej, od 11 do 15 maja, gdzie ostatni raz miały miejsce w roku 2005. Przez 9 lat studenci Politechniki bawili się na terenie gliwickiego lotniska.

Tydzień igrowy rozpocznie się w poniedziałek 11 maja Kabaretonem w Centrum Edukacyjno – Kongresowym, na którym zabawiać nas będą kabarety Czesuaf oraz DNO, w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko wystąpi Akademicki Teatr Remont przedstawiając sztukę „Igraszki z diabłem”, a wieczorem w najstarszym w Polsce klubie studenckim Spirala odbędzie się Jam Session.

Na wtorek przewidziana jest Gra Miejska, a następnie grill pomiędzy akademikami Piast i Rzepicha oraz pokaz wybranych przez studentów filmów: Epoka Lodowcowa oraz Pulp Fiction.

Środa przebiegać będzie pod znakiem Dnia Sportu, w tym roku nowa dyscyplina – MOPEJ, czyli turniej hokeja mopem i mydłem, dodatkowo będzie możliwość zarejestrowania się do bazy DKMS, czyli Bazy Dawców Komórek Macierzystych oraz uczestnictwa w szkoleniu pierwszej pomocy przeprowadzonym przez Pokojowy Patrol. Wieczorem w Stołówce Studenckiej przy ulicy Łużyckiej Pionek – czyli wieczór z grami planszowymi, który cieszył się dużym zainteresowaniem w zeszłym roku.

Jednak główne atrakcje czekają na studentów w czwartek oraz piątek. W czwartek spora odmiana, ponieważ to z gliwickiego rynku ruszy barwny korowód, który przejdzie ulicami starówki kierując się na ulicę Akademicką, gdzie czekać będzie wiele wspaniałych wrażeń podczas koncertów zwycięzcy Przeglądu Kapel Studenckich- Funk Da System, zespołów Koniec Świata, Farben Lehre oraz Acid Drinkers.

W piątek kontynuacja muzycznego szaleństwa, rozpoczną go artyści zespołów gliwickich, które zostały wybrane w konkursie – Prime i Othalan, następnie wystąpi raper Małpa, Jamal i gwiazda wieczoru – T.LOVE

Juwenalia zwieńczy taniec do nieoficjalnego hymnu IGRÓW – „Tunak Tun Tun”.

Organizatorzy Juwenaliów co roku dokładają wszelkich starań, aby scena igrowa była zróżnicowana, aby każdy mógł znaleźć swoje ulubione brzmienia. IGRY są organizowane prawie co roku od 1956 r. wyłącznie przez studentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here