spot_img

Rozpoczęto budowę DTŚ. Co dalej z Giełdą Samochodową?

spot_img

Kiedy podpisano umowę na budowę DTŚ, wszyscy zastanawiali się jaki los czeka popularną Giełdę Samochodową.

Miasto podjęło już decyzję. Jak czytamy w informacji przesłanej nam przez rzecznika MZUK Joannę Kokowicz – […]Budowany odcinek przebiega częściowo przez tereny funkcjonowania Giełdy Samochodowej w Gliwicach.

Powoduje to konieczność reorganizacji giełdy, ale absolutnie nie jej likwidację. Ponieważ budowa DTŚ-ki była planowana od dłuższego czasu, pozwalało to na przygotowanie solidnego planu przekształcenia giełdy.

Przekazanie Miejskiemu Zarządowi Usług Komunalnych, decyzją Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza, sąsiednich działek graniczących z terenami giełdy, umożliwia nie tylko sprawne przeprowadzenie reorganizacji, ale także gwarantuje rozwój giełdy.

Takie rozwiązanie gwarantuje wszystkim dotychczasowym dzierżawcom, prowadzącym działalność na giełdzie, możliwość nie tylko jej dalszego prowadzenia, ale i rozwoju. Zwiększony teren działania to także szansa podjęcia działalności na giełdzie przez podmioty, które dotychczas ze względu na brak miejsca nie mogły jej podjąć. Zmiany organizacji giełdy to także korzyść dla jej klientów, realizujących tutaj zakupy. Przestronne przejścia między stanowiskami handlowymi gwarantują większy komfort ich realizacji.

W ramach Giełdy Samochodowej w Gliwicach funkcjonować będą:
– sektor „Targowisko”  przeniesiony i zreorganizowany,
– sektor „Targ” tworzony na miejscu małego targu funkcjonującego dotychczas obok giełdy,
– sektor „Części samochodowe” przeniesiony i zreorganizowany,
– sektor „Sprzedaż samochodów”  w tym samym miejscu, uzupełniony o przeniesione sektory samochodów małolitrażowych i dostawczych, z możliwością sprzedaży aut zarówno przez prowadzących działalność jak i prywatnych właścicieli – od 5 sierpnia 2012 roku,
– sektor „Motocykle” zreorganizowany i przeniesiony na teren sprzedaży aut od 12 sierpnia 2012 roku,
– sektor „Rowery” zreorganizowany i przeniesiony na teren sprzedaży aut,
– sektor „AGD” zreorganizowany i przeniesiony obok sektora „Targowisko”

A oto szkic nadesłany nam wraz z informacją,

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,240FaniLubię
14,913ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły