spot_img

Rusza IX festiwal filmów GOFFR

spot_img

GOFFR powstał dziewięć lat temu z inicjatywy Stowarzyszenia GTW.

W tym roku Festiwal odbędzie się w dniach 23 – 24 listopada 2012 roku, w ramach 9 edycji odbędą się pokazy filmów konkursowych, pokaz Najlepszych Filmów Górskich z Lądka Zdrój, odbędzie się spotkanie z członkami Jury, warsztaty dla dzieci oraz koncert Tomasza Lipińskiego. Do listopada można zgłosić także swoje filmy do konkursu.

Piątek – 23.11.2012 

Rocka Music Club – Koncert Muzyczny Wieczór Filmowy – wstęp Tomasza Lipińskiego
Godzina 20:00, bilety 20 zł  / 25 zł 

Sobota – 24.11.2012
14:00 – Studio „K’ oraz siedziba GKF Wrota – Warsztaty filmowe dla dzieci – Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. 16:00 – Kino Amok – Scena Bajka – I blok filmów konkursowych – wstęp wolny
17:30 – Kino Amok – Scena Bajka – Rozmowa / Spotkanie z Jury, przerwa kawowa
18:00 – Kino Amok – Scena Bajka – II blok filmów konkursowych, wręczenie nagród – wstęp wolny
20:30 – Kino Amok – Scena Bajka – pokaz filmów górskich  – wstęp 15 zł. 

Opis programu:

Koncert Tomasza Lipińskiego:

Polski muzyk rockowy, wokalista autor tekstów, kompozytor i gitarzysta, lider i współzałożyciel zespołów Brygada Kryzys, Tilt i Fotoness. Od 2011 zasiada w Radzie Akademii Fonograficznej ZPAV w sekcji muzyki rozrywkowej. Wystąpił w kilku drugoplanowych rolach aktorskich, jest autorem muzyki do kilku filmów m.in. do produkcji Słodko gorzki, za którą dostał w 1996 nagrodę na XXI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i do filmu Reich – oba w reż. Władysława Pasikowskiego.

Warsztaty Filmowe dla dzieci i młodzieży:

Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli poznać i popracować na planie filmowym oraz wózku filmowym. Poznają znaczenie ruchu w obrazie i jego wpływ na kompozycje ujęć. 

Warsztaty poprowadzi Marcin Kondraciuk – prezes stowarzyszenia Gliwicki Klub Filmowy WROTA, dyrektor Festiwalu Filmowego DRZWI oraz pomysłodawca Filmoterapii Planowej. Na co dzień realizujący filmy dokumentalne i fabularne, koordynator projektów związanych z filmem. Swoją działalność rozpoczął w roku 2001. 

Pokaz filmów Konkursowych, Spotkanie z Jury:

Pokaz filmów odbędzie się w dwóch blokach. Filmy nadsyłane są na konkurs z całego kraju, ze wszystkich nadesłanych obrazów, komisja kwalifikacyjna wyłoni filmy finałowe z których jury wybierze Grand Prix, I, II i III nagrodę. Swój film wybierze także publiczność, czyli Nagrodę Publiczności, osoby głosujące będą brały udział w rozlosowaniu nagród od naszych partnerów. W przerwie między pokazami odbędzie się spotkanie z członkami Jury, w luźnej atmosferze, co będzie sprzyjało wymianie poglądów, doświadczeni oraz pomysłów. 

Pokaz najlepszych filmów górskich Reel Rock Tour 2012 – http://przeglad.ladek.pl/ 

Ciężko, ciężko (hiszp: The Dura dura)

Chris Sharma był królem wspinaczki sportowej przez ostatnie 15 lat. Przez ten czas stworzył koło swojego domu w hiszpańskiej Katalonii mekkę dla miłośników trudnych (hiszp. dura) dróg wspinaczkowych. Dzisiaj, czeskie cudowne dziecko, dziewiętnastoletni Adam Ondra przyjeżdża do Chrisa by zdjąć mu koronę z głowy. Obaj walczą o ustanowienie pierwszego na świecie 5.15C, a w tym samym czasie Sasha DiGiulian i Daila Objeda swoimi świetnymi wspinaczkami wysyłają dotychczasowe kobiece standardy w niebyt.

23 minuty

Płetwa Rekina (ang: The Shark’s fin)

Conrad Anker, legendarny alpinista od 20 lat ma obsesję na punkcie Płetwy Rekina (The Shark’s fin) – spektakularnego niezdobytego granitowego filaru na Mt. Meru (6310m) w Indiach. W roku 2008 wraz z Jimmym Chinem i Renanem Ozturk wspinał przez 18 dni pokonując setki metrów tylko po to by zawrócić przed szczytem. Trzy lata później ten sam skład podjął decyzję o powrocie pod filar niezważając na rodzinne problemy Ankera i wypadek narciarski Ozturka, który miał miejsce zaledwie 6 miesięcy wcześniej i skonczył się urazem czaszki, złamaniem szyi i poważnym pytaniem o sens kolejnej wyprawy.

23 minuty

Szerocy chłopcy (ang: Wide Boys)

Amerykańscy wspinacze „ofłajdowi” przyzwyczaili wczystkich do swojego twardego wizerunku szorstkich i zakręconych gości gotowych wykrwawić się na drodze. Więc kiedy dwóch właściwie jeszcze chłopców z Wielkej Brytanii – Tom Randall i Pete Whittaker – przeskoczyło ocean by łyknąć szerokie szczeliny na zachodzie kraju, wliczając w to pierwsze przejście najtrudniejszej na świecie szczeliny znanej jako Century Crack – dla wszystkich było to małym szokiem.

20 minut

Honnold 3.0

Alex Honnold jest znany jako jeden z najodważniejszych solistów swojego pokolenia. Jak sobie dać radę w tej niebezpiecznej grze, w której trzeba balansować pomiędzy czystą ambicją a instynktem samozachowawczym? Od pierwszych wysokich bulderów do solowej wspinaczki 5.13, od dalekich przygód wspinaczkowych do rekordu prędkości na Nosie (The Nose). Honnold wciąż zadaje sobie pytanie co jest ważniejsze a w międzyczasie przygotowuje się do swojej największej przygody – Josemicki Triplet – w ciągu 19 godzin wejść na Mt. Watkins, El Cap i Half Dome. 95% solo bez zabezpieczeń. 23 minuty

 

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,273FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły