SixSilver Jubiler Gliwice

Co sobotę, od 16 marca do 19 października, specjalnie oznakowany samochód będzie pojawiał się w różnych częściach Gliwic. Dzięki temu w ekologiczny i bezpieczny sposób będzie można pozbyć się zużytych lub niepotrzebnych sprzętów elektrycznych i elektronicznych.

FORUM

Pierwsza w tym roku zbiórka już w najbliższą sobotę, w Sośnicy. Specjalnie oznakowany samochód będzie czekał obok szkoły przy ul. Przedwiośnie. Pracownicy będą odbierać zepsute lub niepotrzebne pralki, zmywarki, lodówki, komputery telefony i inne tego typu urządzenia, a także świetlówki oraz zużyte baterie.

W kolejne soboty elektrośmieci będą zbierane w Łabędach przy ul. Literatów (przy placu zabaw) i w Ostropie przy ul. Daszyńskiego (plac przy kościele).

Szczegółowy harmonogram zbiórek elektroodpadów w 2019 r. jest dostępny na stronie gliwice.eu w zakładce Ekologia

https://gliwice.eu/sites/default/files/imce/harmonogram_2.pdf

kliknij w obrazek, żeby powiększyć

W ramach umowy z miastem zużyty sprzęt będzie odbierać firma Enviropol PL Sp z o.o. Środki uzyskane ze sprzedaży odpadów przeznaczone będą na zakup sprzętu sportowego dla gliwickich szkół i przedszkoli.

Warto pamiętać, że poza terenowymi zbiórkami, elektrośmieci można oddawać przez cały rok w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który znajduje się przy ul. Rybnickiej (przy składowisku odpadów komunalnych). PSZOK jest czynny od poniedziałku do piątku między godz. 7.00 a 17.00 oraz w soboty między godz. 7.00 a 13.00. 

22 KOMENTARZE

  1. A gdzie jest w Gliwicach ul. Żabińskiego ? Chyba obok dawnej ul. Gomułki a obecnie generała Rubinowa …

  2. Jaki to jest ” PINIONDZ ” w komputerach stacjonarnych ze starym procesorem jest w ciul i ciut ciut srebra , płyny i troszkę złota plus coś miedzi w kablach – przewodach .
    A do tego jak firma zbierze plastik toz EU dostaje kasę na dbanie o środowisko

  3. Ja mam do oddania zepsutą pralkę automatyczną. Stoi w piwnicy i nie mam jej jak dostarczyć do punktu. A bardzo mi przeszkadza. Jak Pan reflektuje to chętnie oddam 🙂

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here