SixSilver Jubiler Gliwice

Budowa fragmentu zachodniej obwodnicy Gliwic, na odcinku od ul. Daszyńskiego do ul. Rybnickiej, toczy się już pełną parą. Obecnie prowadzone są roboty ziemne, które wykonawca rozpoczął od strony ul. Daszyńskiego.

FORUM
fot. ZDM Gliwice

– Dotąd prace skupiały się na wytyczeniu pasa obwodnicy i pracach przygotowawczych. Obecnie od strony ul. Rybnickiej trwa usuwanie warstwy humusu i przygotowanie dróg serwisowych, pozwalających na dojazd do miejsc, gdzie prowadzona jest budowa – informuje Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. W najbliższym czasie, jak zapewnia wykonawca (konsorcjum firm Eurovia Polska i PRUIM), realizacja robót nie spowoduje większych utrudnień dla kierowców.

Budowany odcinek zachodniej obwodnicy miasta będzie miał jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu. Powstanie także infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. Droga będzie oświetlona i wyposażona w tablice zmiennej treści. Koszt budowy – ok. 82,6 mln zł.

fot. ZDM Gliwice

Inwestycja powstaje dzięki unijnemu wsparciu. 85% dofinansowania uzyskano w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020 (Działanie 4.2: Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią drogową TEN-T i odciążenie miast od nadmiernego ruchu drogowego).

28 KOMENTARZE

 1. Co za głupek to wymyślił!? Przecież ul. Rybnicka jest już obecnie zakorkowana szczególnie w godzinach szczytu !!! Jak puszczą dodatkowy ruch przed wiaduktem i wjazdem na A4 to już nawet z centrum nie da się wyjechać !!! 🙁

 2. Zniszczono najładniejszą cześć Gliwic. Najdroższe działki i mieszkania były na dolnej wsi i dzielnicy słowackiego.. Ludzie jeszcze spłacają zaciągnięte kredyty aby mieszkać w spokojnej i zielonej okolicy. A tu tworzone tereny zalewowe na słowackiego.. Obwodnica która ma byc udogodnieniem niszczy tereny zielone miasta.. Absurd.. Z pięknej zielonej okolicy zrobili.. Poszukiwany poszukiwana… Może jeszcze jezioro będzie i ludzie będą znowu żyli w zieleni., – 🙂

 3. No i oczywiście inna kwestia, że jeśli miałaby to być obwodnica Gliwic, jak się to szumnie nazywa – to powinna się zaczynać już przed Ostropą. Tak to jest to co najwyżej obwodnica centrum. Ale tak jak już wspomniałem – Gliwice mają zachodnią obwodnicę, nazywa się ona A4, ale jakiś debil wymyślił ‘darmowe bilety’… Niestety, dla mnie czasami szybciej jest przejechać przez centrum miasta niż stać w kolejce po bilet (albo raczej żeby się bramka podniosła, bo używam ViaAuto, ale przecież ‘bramki dostępne dla wszystkich’)

 4. Przenieść bramki do Kleszczowa i żadnej obwodnicy nie trzeba, bo jest A4 jako autostradowa obwodnica miasta. Tylko że cały efekt psują bramki, mimo że dla lokalnego ruchu bezpłatne to i tak generują czasami gigantyczne korki.
  A tyle się mówi o smogu, a sami nam ten smog fundują każąc czekać w kolejce, żeby oddać darmowy bilecik…

 5. Może by się ktoś zainteresował dlaczego tak przedłuża się remont na Jagiellońskiej.

 6. Mi akurat chodziło o to,ze kiedyś ludzie płacili krocie za mieszkania na ulicy Bartosza Glowackiego tylko po to aby uciec od miasta, ale teraz widzę ,ze miasto przyszło do nich. 🙂

 7. Więc wg Państwa – ruch powinien odbywać się via centrum – to jest uczciwe? Mam wrażenie że Gliwice to całość a nie Ostropa, Sikornik, Łabędy etc. Niech żaby w Wilczych dołach mają się dobrze a ludzie w centrum niech zdychają.
  Prawdziwie społeczne postawy.
  Dlatego w Gliwicach jest jak było…

 8. Szkoda mi ludzi z wójtowej wsi…kiedyś za małolata pamietam
  Jak z kolegami rzucaliśmy kaczki i jeździliśmy rowerami na wilczych dołach a teraz ???:( szkoda gadać…gdzie te dzieci wszystkie maja się bawić ? Droga za droga w tych Gliwicach…-.- naprawdę współczuje ludziom bo kiedyś była to bardzo spokojna cześć Gliwic.

 9. Zjazd na Rybnicką jest zablokowany przez korki na bramkach na A4 i dodatkowo będzie dochodzić tam obwodnica. Zapewne korki beda az do centrum. Nie dało się tego przenieść na autostradę a bramki ustawić w okolicach Kleszczowa ?

 10. Nie ulicę, a obwodnicę. To, że “ktoś” wyjeżdża z Gliwic nie oznacza, że ruch wokół naszego miasta będzie mniejszy.
  Michał, faktycznie. Zapomniałem;) Umknęło mej uwadze:))

 11. Adam Pęciak perspektywicznie to zarówno Gliwice jak i cała Polska sie wyludnia. Kim chcesz zapchać tą ulice za parę lat, emerytami?

 12. Dwa pasy. Poważnie? Obwodnica tylko z dwoma pasami? A za kilka lat okaże się, że jest przeładowana. Nie lepiej od razu zbudować czteropasmówkę?
  Myślmy perspektywicznie.

 13. Uwielbiam te nowe posty o inwestycjach w naszym mieście
  Sceptycy mają pożywkę
  Wszystko może być tylko jak najdalej od mojego domu ha ha ucho od Śledzia

 14. Mirosław J. Maluty tyle czytam o tych wilczych dołach jeżdżę po Gliwicach na rowerze ale nie wiem w którym miejscu to się znajduje?

 15. Kosztem wilczych dołów na Sikorniku, trochę nienaruszonej przyrody zostanie zaorane pod asfalt i beton, ta obwodnica jest potrzebna jak w moście dziura !

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here