Policjanci tylko w naszym rejonie podejmują średnio 220 interwencji wobec osób o różnym poziomie dbałości o zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego. Sądy w większości przypadków podtrzymują policyjne wnioski o ukaranie. Poniżej podajemy statystyki.

Policjanci podkreślają, że obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Przypominamy, że nadal panuje pandemia i wysokie ryzyko zarażenia się koronawirusem. Nasi funkcjonariusze cały czas, w przypadkach rażącego naruszenia przepisów, nakładają mandaty do 500 zł lub kierują wnioski o ukaranie do sądu. W sytuacjach skrajnie rażących będzie powiadamiany inspektorat sanitarny. Grzywna nałożona przez tę instytucję może sięgnąć nawet 30 tys. zł.

Od początku działań realizowanych przez Policję w związku z wystąpieniem na terenie Polski zarażeń wirusem SARS-CoV-2, to jest od 13 marca do 13 października br., liczba prowadzonych czynności wyjaśniających w sprawach o naruszenie określonych nakazów i zakazów wynosiła 45 744.

W przypadku 16 470 (36%) spraw skierowano wnioski o ukaranie do sądu, z czego 10 110 (61,4%) zostało już rozstrzygniętych przez sądy. Spośród spraw rozstrzygniętych zapadło 8 430 (83,4%) wyroków skazujących, uniewinnień było 82 (0,8%). 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here