Przelot samolotu o statusie RENEGADE nad Gliwicami? To jeden ze scenariuszy jaki bierze pod uwagę Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, które 12 maja przeprowadzi ćwiczenia krajowe RENEGADE – KAPER 15/1.

Statek powietrzny o statusie RENEGADE to obiekt podejrzany o możliwość przeprowadzenia ataku terrorystycznego z powietrza. W ramach ćwiczeń zaplanowane jest przeprowadzenie testu sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

Uruchomienie systemu na terenie miasta Gliwice uzależnione będzie od przebiegu epizodu dotyczącego naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE. Jeśli okaże się, że Gliwice znalazły się na trasie przelotu potencjalnie niebezpiecznego samolotu w całym mieście uruchomiony zostanie system alarmowy.

W przypadku uruchomienia testu emitowany będzie:

1. Dźwięk modulowany trwający trzy minuty – OGŁOSZENIE ALARMU,
2. Dźwięk ciągły trwający trzy minuty – ODWOŁANIE ALARMU.

Na szczęście to tylko ćwiczenia.

fot. http://bbn.gov.pl

7 KOMENTARZE

  1. Straszycie człowieka w pracy… A to tylko ćwiczenia… Nie mogliście w tytule napisać że to tylko ćwiczenia ?

  2. W jakim czasie zostaną przeprowadzone testy?
    Warto wziąć pod uwagę, że ktoś tutaj pisze maturę i smutno by było przerwać ważniejszy egzamin z powodu jakiś powietrznych fanaberii.

  3. Moze gdyby robiono częściej takie akcje, wieksza ilość społeczeństwa miałaby wieksze pojecie co to jest… Nie maja internetu, ale maja sąsiadów 😉

  4. Żołnierze się bawią a pół miasta nie będzie miało pojęcia o co wogole chodzi i co należałoby robić w takiej sytuacji bo nie wszyscy maja dostep do internetu. Wiec po co takie próby skoro nikt się niczego nie nauczy? Żeby sprawdzić czy syreny działają? Dziwne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here