SixSilver Jubiler Gliwice

Skrzyżowanie ul. Toszeckiej, Myśliwskiej i Pionierów zostanie przebudowane. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Dzięki tej inwestycji zwiększy się przepustowość skrzyżowania, poprawi się też bezpieczeństwo i komfort jazdy.

tygiel

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na rozbudowę skrzyżowania ul. Toszeckiej, Myśliwskiej i Pionierów. Zmiany będą dotyczyły zarówno kierowców, jak i pieszych.

W planach jest m.in. zmiana geometrii skrzyżowania, poszerzenie wlotów i wylotów, korekta łuków oraz przebudowa kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego.

Kierowcy dojeżdżający ul. Toszecką do skrzyżowania z ul. Myśliwską będą mieli do dyspozycji trzy pasy: dla jadących na wprost i w prawo, dla jadących na wprost oraz dla skręcających w lewo. Za skrzyżowaniem kierowcy będą nadal poruszali się dwoma pasami ruchu, które następnie zwężą się do jednego pasa.

Za skrzyżowaniem ul. Toszeckiej, Myśliwskiej i Pionierów, w pobliżu obecnie istniejącego przystanku (w kierunku centrum) zostanie wybudowana zatoka autobusowa.

Dla pieszych zostaną przygotowane nowe chodniki. Z myślą o osobach niewidomych i słabowidzących, przy przejściach zostanie ułożona specjalna kostka. Aby dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo przechodniów, powstaną wyspy.

– Przebudowa poprawi przepustowość, zwiększy także bezpieczeństwo i komfort jazdy, a ruch pieszych zostanie uporządkowany. Skrzyżowanie będzie przyjazne dla wszystkich uczestników ruchu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace ruszą jeszcze w tym roku – tłumaczy Jadwiga Jagiełło–Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. 

29 KOMENTARZE

  1. Dojazd okrężny kilometrami do ulicy Świętego Michała od strony Zabrza czy Gliwic dzięki wspaniałemu rozwiązaniu jednego kierunku oraz ogromne wyrwy sprawiają iż można się czuć jak Małysz na Dakarze. Proponuję aby ZDM przyjrzał się obecnemu rozwiązaniu. Pytanie do Władz Miasta i nowo wybranych Radnych o ekologię wobec poszukiwania smogu w Gliwicach chyba ma sens ???

  2. Proponuję nocą przejść pieszo po chodniku ulicy Jedności. Oświetlenie od strony ulicy, zasłonięty drzewami chodnik sprawiają iż wrażenie jak w puszczy nocą.

  3. Faktycznie myśliwska jest wąska i sporo dzieci ją przecina, może zrobić progi spowalniające. Dla mieszkańców skuteczny sposób to zostawianie auta na ulicy a nie chowanie na posesji

  4. A kiedy stanie fotoradar na myśliwskiej? Dzieci do szkoły chodzą, ludzie wracają z kościoła, wyjazdy z posesji bezpośrednio na ulicę a tam pędzą po 100km/h. Urzędnicy czekają na kolejny wypadek?

  5. A kiedy zlikwidują durny zakaz skrętu z ulicy Toszeckiej na Świętojańską (skrzyżowanie ulic Toszecka / Jana Śliwki / Toszecka) ? Żeby dojechać do początku Świętojańskiej trzeba jechać do początku ul. Toszeckiej, aż do ronda, tam zawrócić i dopiero można skręcić w Świętojańską. Co za popaprany debil to wymyślił?

  6. A kiedy poprawa oświetlenia ulicy Toszeckiej..?? Liczne wypadki drogowe potrącenia pieszych spowodowane są wg mnie m.in fatalnym stanem oświetlenia ulicy…

  7. Tylko rondo pomoże… Inaczej będą dalej korki albo jak będą po dwa pasy to będzie się korkować za skrzyżowaniem na zwężce

  8. Przepustowość miasta się nie zwiększy. Teraz od Pyskowic będzie można stać w korku na dwóch pasach 😉 przejście dla pieszych przez 4 pasy (na wysokości stacji benzynowej) też będzie ciekawym wyzwaniem do pokonania, szczególnie zimą.

  9. A ja sie pytam po co jest tam robiona kolejna przebudowa tego skrzyzowania kiedy mozna by tam zrobic konkretne rondo i temat bylby zalatwiony. Miejsca od groma i troche, nawet zeby dwa pasy strzelic. Nie mowie juz o przepustowosci.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here