W przyszłym tygodniu rusza przebudowa skweru nad Drogową Trasą Średnicową przy ul. Zwycięstwa. Już niebawem pojawią się tam nowe gatunki roślin i duża liczba miejsc do odpoczynku. 

Dzisiaj w samo południe podpisano umowę z wykonawcą wyłonionym w przetargu – Przedsiębiorstwem Remontów Ulic i Mostów, który dokona prawdziwej metamorfozy. Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w czerwcu. Skwer nad DTŚ, będzie miejscem stanowiącym doskonałą przestrzeń do wypoczynku i spędzania wolnego czasu, nie tylko za sprawą różnorodnej kompozycji drzew, ale także nasadzeń krzewów i bylin.

W kilku miejscach skweru pojawią się pergole, dzięki którym w gorące, letnie dni będzie można znaleźć odrobinę cienia. Pod częścią z nich ustawione będą stoły i ławy piknikowe. Poza tym, w krajobraz nowocześnie zaaranżowanego skweru wpiszą się siedziska na ławach betonowych, pojawią się wolnostojące ławki i siedziska, stojaki na rowery oraz betonowe ławki krajobrazowe w kształcie gwiazdy, które stanowić będą miejsce do wypoczynku wśród wyjątkowej zieleni, bowiem wszystkie wprowadzone nasadzenia nie tylko w okresie wegetacyjnym, ale także jesienią i zimą zdobić będą to miejsce.

Posadzone zostaną również krzewy izolacyjne, które odgrodzą skwer od Drogowej Trasy Średnicowej. Nie mogło zabraknąć akcentu historycznego. Na terenie skweru ustawiona zostanie instalacja przestrzenna z kamieni pochodzących z dawnej śluzy Kanału Kłodnickiego. Wykopane w trakcie budowy kamienie zostaną oczyszczone i umieszczone na skwerze, w miejscu przecinania się głównych ciągów komunikacyjnych. Wokół głazów zamontowane będą siedziska, a w tle pojawią się ciekawe rabaty z ozdobnych traw. Całości dopełnią tablice zawierające informacje, zdjęcia oraz przebieg trasy kanału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here