Zawracał w miejscu niedozwolonym i zderzył się z ciężarówką. Zmarł w szpitalu

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na zabrzańskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej

Do wypadku drogowego doszło wczoraj kilka minut po 17.00 na zabrzańskim odcinku DTŚ, w rejonie hali MOSiR. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 43-letni kierujący osobowym bmw, który jechał od strony Ronda Sybiraków w kierunku Katowic, wykonał w miejscu niedozwolonym manewr zawracania, co doprowadziło do zderzenia z ciężarowym manem i osobowym mercedesem. Na miejsce zostały skierowane policyjne patrole i karetki pogotowia. Kierujący bmw w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala, gdzie w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Do szpitala na badania został również przetransportowany 36-letni kierujący ciężarówką. Jego rówieśnikowi, który kierował mercedesem, nic się nie stało. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki, funkcjonariusze straży pożarnej, inspekcja transportu drogowego, a także technik kryminalistyczny. Na czas trwania policyjnych czynności ruch został wstrzymany. Policjanci wytyczyli objazdy.

 

Czynności w sprawie trwają, a policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozsądek i kulturę jazdy. Zadbajmy o to, aby wszyscy podróżujący naszymi drogami bezpiecznie dotarli do celu.

 

37 KOMENTARZE

 1. Zawracanie na drodze szybkiego ruchu to debil był i sam sobie winny gorole potrafiono konia i figura wom i na pole a nie BMW i autobahny

 2. Ja Pana nie chce martwić, ale te trzy pasy dtś na zabrzanskim odcinku w kierunku Kato, dalej są pofalowane. Ledwo w kubku umiem utrzymać jakieś picie w aucie….

 3. Niestety ale brak wyobraźni i chyba umiejętności, doprowadził do tragedii! Wystarczyło zjechać następnym zjazdem i spowrotem wjechać na dtś w przeciwnym kierunku! Pośpiech za cenę życia!

 4. Dokładnie.. Współczują rodzinie zmarłego, a o kierowcy ciężarówki już nikt nic nie wspomniał. Mi bardziej jego szkoda.

 5. Straszna tragedia niezależnie już od tego, że zrobił to na własne życzenie. Ludzie Nie myślą, spieszą się, brak im wyobraźni.
  Paranoja. Coraz więcej się słyszy takich negatywnych informacji
  Współczucia dla rodziny

 6. A ja się bardzo cieszę że zabił tylko siebie a nie jeszcze kilka innych osób które nie mają nic wspólnego z bezmozgowiem denata

 7. znów BMW… a później skąd te stereotypy :/ szkoda faceta i współczuję rodzinie z całego serca, a Pani wyżej ma rację. Ile to jest żeby zapłacić 10 minut i 5zl za zjazd na następnym węźle, a żyć jeszcze kilkadziesiąt lat? Uczcie się na błędach innych i pamiętajcie, że wasze życie nie jest tylko wasze a nawet strata pracy za spóźnienie nie jest warta życia.

 8. i te wszystkie przeszkody wymienione przez was , kazały mu zawracać tam gdzie nie wolno? podczas kiedy inni grzeją jak szaleni?no, sorry, ale trzeba było dojechać do kolejnego zjazdu,a nie kombinować. Trochę straconego czasu, trochę benzyny i dużo rozsądku i byłby żywy

 9. Zaczynając od intelektualistów, którzy położyli złą nawierzchnie na odcinku zabrzańskim, wymienianą aktualnie. Oj ile wypadków byłoby mniej, nie chcę liczyć..

 10. Wybitnemu intelektualisci bez wyobrazni ktory organizuje objazdy na takie okolicznosci na DTS moje najserdecznejsze pozdrawienia.

 11. w zasadzie tragedii nie ma. Potencjalny zabójca został wyeliminowany z ruchu … na zawsze. Na szczęście dla nas wszystkich trafił na samochód ciężarowy. Często obserwując wyczyny tych kolesi na drodze zastanawiam się czy to tacy ludzie wybierają tą markę , czy raczej głupieją pod wpływem BMW ?

 12. Jeżeli to jest ten sam dziennikarz, który opublikował ogłoszenie o wynajęcie mieszkania to nie chcę żeby był utrzymywany z budżetu Gliwic.

  Jakaś treść?

 13. Cała dtś to jedno wielkie pobojowisko, w większości przyczyną nie jest prędkość, a złe zachowanie i nie przestrzeganie podstaw ruchu drogowego jak korzystanie z migaczy. Sam widziałem jak ktoś zatrzymywał się na zwężeniu i zastanawiał się nad zawróceniem – brak wyobraźni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here