Dzisiaj o godzinie 7.25 pod numer alarmowy 112 zadzwonił kierowca samochodu osobowego, który przy ulicy Toszeckiej, na oznakowanym przejściu, potrącił pieszego. Na miejsce natychmiast wyruszyły służby. Poszkodowany w stanie nieprzytomnym trafił do szpitala. Niestety, jego życia nie udało się uratować.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 79-latek został potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych, gdy wszedł na pas w kierunku Pyskowic. Za kierownicą audi siedział 43-latek. Mężczyzna był trzeźwy. Na miejsce, oprócz służb ratunkowych i Policji, przybył prokurator oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Wszczęte w tej sprawie postępowanie przygotowawcze pozwoli wyjaśnić przyczyny i okoliczności tragedii. Apelujemy do kierowców i pieszych o ostrożność.

2 KOMENTARZE

  1. Niedawna opowieść mojego 74letniego teścia.Prawie cytuję:”Z daleka widać było, że zasuwał chyba z 70km/h,Specjalnie wyszedłem (na pasy),żeby sprawdzić czy wyhamuje”Ręce mi opadły.

  2. O niee , to przepisy go nie uratowały ?
    Przepis przepisem , mandat mandatem ale myśleć też trzeba 😉 Informacja że miał pierwszeństwo już go nie uszczęśliwi 😉 Polska to kraj w którym zawsze normalni ponoszą konsekwencje za błędy idiotów…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here