Wybory nowego prezydenta Gliwic odbędą się w najbliższą niedzielę, 5 stycznia 2020 r. Lokale wyborcze czynne będą od godz. 7.00 do 21.00.

W przyspieszonych wyborach prezydenckich będziemy mogli oddać głos na jednego z czterech zarejestrowanych kandydatów. Choć to tylko zabawa na Facebooku, to wyniki dotychczas przeprowadzanych przez nas sond były niemal identyczne z późniejszymi wynikami wyborów. Tak było w wyborach samorządowych w 2014 i 2018 i parlamentarnych w 2019 roku.

Czy i tym razem nasze przewidywania okażą się prorocze? W sondzie przeprowadzonej przed nowym rokiem spytaliśmy gliwiczan czy zagłosują na kandydata popieranego przez Zygmunta Frankiewicza – Adama Neumanna czy na któregoś z pozostałych trzech kandydatów. Odpowiedzi udzieliło niemal 3,5 tysiąca osób! Poniżej wyniki.

Wszystko wskazuje na to, że Neumann – pod warunkiem zmobilizowania swojego elektoratu – jest w stanie zdobyć 50% i wygrać już w pierwszej turze.

Wybory już 5 stycznia. Facebook zezwala tylko na dwie odpowiedzi w ankiecie więc pytamy w taki sposób: na kogo zagłosujesz:

Opublikowany przez Dzisiaj w Gliwicach Piątek, 27 grudnia 2019

Jak głosować:

1. W lokalu wyborczym musimy okazać dokument tożsamości (np. dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymację studencką albo inny dokument ze zdjęciem).
2. Otrzymamy jedną kartę do głosowania. Stawiamy na niej znak „X” (co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kartki) w kratce z lewej strony obok wybranego nazwiska.
3. W wyborach prezydenta Gliwic głosować można tylko na jedną osobę!
4. Niepostawienie znaku „X” w żadnej kratce lub zagłosowanie na kilku kandydatów spowoduje nieważność głosu.
5. Po oddaniu głosu wrzucamy kartę do urny w taki sposób, aby strona zadrukowana była niewidoczna.

Kampania wyborcza trwa do 3 stycznia do godz. 24.00, następnie będzie obowiązywała cisza wyborcza.

3 KOMENTARZE

  1. To jest sondaż niezależny… Pytanie z Frankiewiczem – bezstronne – Inni – to znaczy że nie mają nazwisk?, że de facto ich nie ma a już na pewno nie można ich respondentom przypominać a nawet informować om ich istnieniu.
    Dzisiaj w Gliwicach = wstyd

  2. A. Neumann mógł wyraziściej prowadzić kampanię plakatową. Za mało plakatów i brak ich w ważnych miejscach. Gornig obwiesił swoją nachalną facjatą całe miast. To musiało kosztować majątek. Ale uwłaszczonego na publicznym szpitalu w Mysłowicach, stać na to.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here